استودیو نماد

عکاسی 360 درجه محصولات چوبی آکس چوب
برای مشاهده عکس ۳۶۰ درجه ستون منبت کاری آکس چوب روی عکس کلیک کنید

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات چیست ؟

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات ، یکی از زیر شاخه های عکاسی صنعتی است تقریبا ساده و زیباست که شما به وسیله آن میتوانید یک مکان ، شی و یا کالا را کاملا مشاهده کنید. منظور از کاملا این است که شما می توانید یک تصویر را در چهار جهت بالا ، پایین ، راست و چپ بچرخانید و آن را کاملا مورد بررسی قرار دهید. البته که این نوع عکاسی هزینه بالایی را هم روی دستتان می گذارد اما آنقدر جذاب هست که بخواهید از آن استفاده کنید.

مراحل عکاسی ۳۶۰ درجه از کالا

برای به دست آوردن یک عکس ۳۶۰ درجه ابتدا از یک سوژه ، چندین تصویر (ترجیحاً به صورت کادر عمودی) گرفته و سپس در فتوشاپ به راحتی می‌توان تصویرها را در کنار یکدیگر چیدمان نموده و به یک عکس ۳۶۰ درجه دست یافت.

البته که باید اشاره کنیم که عکاسی اینگونه و ساختن عکس ۳۶۰ درجه با نرم افزار به هیچ کیفیت یک عکس گرفته شده توسط عکاس ماهر با دوربین مجهز را ندارد و نباید توقع داشته باشید این گونه عکاسی همان نتیجه ای را به شما بدهد که ما با استفاده از عوامل و امکانات حرفه ای مان به شما می دهیم.

تاریخچه عکاسی ۳۶۰ درجه

پایه های عکاسی ۳۶۰ درجه حدود ۲۰۰ سال پیش گذاشته شد. در قرن ۱۹ برای اولین بار عکاسی پانوراما اختراع شد که شباهت زیادی با عکاسی ۳۶۰ درجه داشت اما اصلا مانند این نوع عکاسی نبود. پانوراما چگونه به وجود آمد؟ در آن زمان با گرفتن عکس های متعدد از یک مکان و چسباندن آن ها به هم ، یک تصویر پانورما می ساختند زیرا این کار به طریق دیگری ممکن نبود. مارتین بهرمانکس ، در سال ۱۸۵۱چندین عکس از تپه ریکون در سانفرانسیسکوی آمریکا گرفت. در این تصویر می شود تپه ریکون را کاملا مشاهده کرد اما در اصل این تصویر خودش ۱۱ عکس بوده است که به هم چسبیده اند. این گونه عکاسی پانوراما به وجود آمد.

عکسی که در زیر مشاهده می کنید ، یک نمونه عکس پانوراما است. عکاس خوش ذوق توانسته با دقت زیاد ۳ عکس از پایتخت روسیه یعنی مسکو در آن زمان تهیه کند و با چسباندن آن ها یک عکس پانوراما را بسازد. این عکس بعد ها توانست به یک الگو تبدیل شود و کم کم با پیشرفت علم عکاسی و تکنولوژی عکاسی ۳۶۰ درجه اختراع شد. دیگر شما تنها با یک عکس ظاهر مسکو را نمی دیدید ، بلکه می توانید شهر مسکو را کامل ببینید.

اولین عکس 360 درجه قدیمی

عکاسی 360 درجه از محصولات برند پرده و پارچه رنگین
برای مشاهده عکس ۳۶۰ درجه پرده و توری برند رنگین روی عکس کلیک کنید

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات می تواند مخاطبان بسیاری را جذب کند!

عکاسی ۳۶۰ درجه در ایران محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و سایت های بسیاری در زمینه تخصصی آن و فروش لوازم جانبی اش فعالیت می کنند. مخصوصا فروشگاه های اینترنتی معروف ایران هم از این نوع عکاسی برای فروش محصولاتشان استفاده می کنند. زیرا این نوع عکاسی می تواند یک کالا را به خریدار ، یک اثر باستانی را به بازدید کننده و خیلی اشیا یا مکان های دیگر را کاملا نشان دهد.

همچنین دیگر قابلیت شگفت انگیز این عکاسی را برای شما شرح می دهی: مثلا شاید شما در ایران زندگی می کنید اما آرزو دارید که آبشار نیاگارا را به صورت زنده و حتی با صدای آن مشاهده کنید! اما به هیچ وجه امکانات مالی برای سفر به آنجا و دیدن آبشار را ندارید. شما می توانید بدون سفر به آنجا و به صورت زنده و کامل آبشار نیاگارا را از داخل خانه مشاهده کنید اما چگونه؟ خیلی راحت و به وسیله عکاسی ۳۶۰ درجه. عکاس های حرفه ای به وسیله هلی کوپتر بر فراز آبشار پرواز می کنند و با دوربین های مخصوص از آبشار عکاسی می کنند. سپس شما در خانه خیلی راحت می توانید با دیدن یک تصویر ، انتخاب زوایای مختلف و تماشای آن از دیدن آبشار نیاگارا لذت ببرید!

پس اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید یا اگر هر کسب و کار دیگری دارید که در آن می توانید از عکس های ۳۶۰ درجه استفاده کنید و شک دارید ، به هیچ وجه در دوراهی قرار نگیرید زیرا این نوع عکاسی به راحتی می تواند کسب و کار شما را متحول سازد و آن را رونق بخشد.

مزایای عکاسی ۳۶۰ درجه از اشیا

شاید تا به حال از خودتان پرسیده باشید که آیا می شود زمانی که میخواهید یک کالا را از یک فروشگاه یا سایت اینترنتی خرید می کنید ، کامل ببینید. منظور از کامل این است که آن کالا را از تمام جهات مشاهده کنید و حتی داخل و بیرون آن را ببینید و آن را کاملا مورد بررسی قرار دهید تا از کیفیت خرید خود مطمئن شوید.

حال ما به شما می گوییم که این خواسته با استفاده از عکاسی ۳۶۰ درجه از اشیاء کاملا قابل اجراست. شاید اسم این کار بسیار عجیب و غریب و نامفهموم باشد اما ما به شما ثابت می کنیم که عکاسی از یک شی و سپس پخش یک تصویر ۳۶۰ درجه بسیار ساده است.

عکاسی ۳۶۰ درجه تلفیقی از هنر و تکنولوژی محسوب می شود. وقتی شما تصاویری را در فروشگاه های اینترنتی با این ویژگی می بینید ، احساس می کنید که به یک فروشگاه واقعی وارد شده اید و در حال تماشای اجناس آن فروشگاه هستید. شما به راحتی می توانید روی کالای مورد نظر خود زوم کنید و حتی جنس آن را خوب ببینید و از کیفیت آن مطلع شوید. البته که نباید از یاد برد که عکاسی ۳۶۰ درجه به مراتب پرهزینه تر و پیچیده تر از عکاسی ساده محصول است ولی با توجه به این که این روش تکنولوژی روز است در تمام  جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این نوع عکاسی باعث بیشتر جذب شدن مشتری و تبلیغ بهتر می شود زیرا یک نوع کار به روز محسوب می شود و قاعدتا کلاس کار یک فروشنده و یا یک فروشگاه اینترنتی را بالا می برد. به زبان ساده می توان گفت پول خرج کردن در زمینه عکاسی ۳۶۰ درجه به جای این که خرج کردن پول باشد بیشتر پس انداز پول است! زیرا ظاهر زیبای فروشگاه شما باعث جذب شدن مشتری می شود .

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات از برگشت خورن کالاها جلو گیری می کنید. امری که خسارت بسیاری به فروشنده وارد می کند. مشتری دیگر نمی تواند بهانه ای برای برگشت دادن کالا داشته باشد البته اگر جنس را با تصویر ۳۶۰ درجه دیده باشد. زیرا او توانسته کالا را کاملا مشاهده کند و قبل از خرید مطمئن باشد که در حال خریدن چه نوع کالا و جنسی است. بنابراین به جای اینکه پول خود را برای برگشت دادن کالا صرف کنید ، به شما توصیه می کنیم آن را برای عکاسی ۳۶۰ درجه خرج کنید و فروشگاه خود را از این نظر بیمه نمایید.

عکاسی 360 درجه از محصولات ارایشی
برای مشاهده عکس ۳۶۰ درجه محصولات عش روی عکس کلیک کنید
عکس 360 درجه دوچرخه اروند موتور
برای مشاهده عکس ۳۶۰ درجه دوچرخه اروند موتور روی عکس کلیک کنید
 عکس 360 درجه سشوار مک استایلر
برای مشاهده عکس ۳۶۰ درجه سشوار مک استایلر روی عکس کلیک کنید

تجهیزاتی که ما برای عکاسی ۳۶۰ درجه از کالای شما استفاده می کنیم

ما برای انجام عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات از یک دوربین حرفه ای با لنز مناسب استفاده می کنیم . کیفیت بالای دوربین خروجی مناسبی را برای هدف مورد نظر به ما میدهد و ما سعی می کنیم از پیشرفته ترین وسایل برای کار شما استفاده کنیم.علاوه بر این یک میز با قابلیت چرخش نیز در لیست تجهیزات ما قرار دارد. اگر بخواهید با چنین شرایطی خودتان عکاسی کنید آن هم از نوع ۳۶۰ درجه ، هزینه بسیار زیادی را باید خرج کنید. تهیه دوربین مخصوص این نوع عکاسی ، تهیه میز گردان ، نورپردازی ، دیزاین صحنه و خیلی کارهای دیگر وقت بسیار زیادی از شما می گیرد اما همچنین همانطور که گفتیم هزینه بسیار بالایی نیز دارد. اما ما در استودیو نماد با هزینه ای بسیار کمتر و کیفیتی بسیار بالاتر هر نوع عکسی که بخواهید را برایتان تهیه خواهیم کرد با سلیقه مورد نظر شما.

تجهیزات عکاسی ۳۶۰ درجه

دوربین ۳۶۰ درجه: این نوع دوربین ها که تا چند سال پیش بسیار کمیاب بودند ، امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و آن قدر قابلیت دارند که شاید حتی در آینده در دست بسیاری از مردم یک دوربین ۳۶۰ ببینیم زیرا کار با این دوربین ها بسیار آسان است که همه می توانند کار با آن را یاد بگیرند و عکاسی کنند. در زمینه تولید دوربین های ۳۶۰ درجه شرکت های بزرگی مانند ال جی ، سامسونگ و ریکو کار می کنند.

جالب است که بدانید حتی دوربین های یک گوشی هوشمند هم قابلیت عکاسی ۳۶۰ درجه را دارند. البته قبل از عکاسی باید مطمئن شوید که گوشی هوشمند شما از این قابلیت پشتیبانی می کند یا خیر. اگر گوشی شما از قابلیت عکاسی ۳۶۰ درجه پشتیبانی کند باید قوانین آن را بفهمید و نحوه این نوع عکاسی را بیاموزید.

 معمولا دوربین های عکاسی ۳۶۰ درجه قیمت بسیار بالایی دارند و برایتان به صرفه تر است که به جای خرید دوربین و تجهیزات این نوع عکاسی به یک استودیو مجهز و با کیفیت مراجعه کنید.

میز گردان (برای عکاسی از کالا یا شی های کوچک یا متوسط) : میزهای گردان انواع مختلفی دارند از کوچک تا بزرگ و از ساده تا پیشرفته. معمولا شما این نوع میزها را در موزه ها یا مکان هایی شبیه به موزه زیاد دیده اید. زیرا از این میزها برای نمایش آثار باستانی استفاده می شود. همچنین از این میزها در فروشگاه های اینترنتی یا خیابانی برای نمایش دادن کالاها نیز استفاده می شود. این میزها معمولا بسیار دقیق حرکت می کنند تا کالا به خوبی قابل نمایش باشد همچنین قابل زمان بندی نیز هستند یعنی شما می توانید مشخص کنید که میز یک دور را در چه زمانی طی کند.

برای مشاوره رایگان در مورد عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات کلیک کنید

مهرداد صالحی

عاشق عکاسی صنعتی هستم ، ۱۰ سال پیش کارم رو با عکاسی شروع کردم و حالا مشاور تبلیغات و برندیگ هستم . قصد دارم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم

More Posts - Facebook - LinkedIn

4.8/5 ( 11 بازدید )
 • مسعود رمضانپور

  سلام جناب صالحی‌ عزیز
  وقتتون بخیر‌باشه
  خسته نباشید
  خواستم بدونم برای عکاسی از غذا و نوشیدنی جات مختلف در کافه یا رستوران و ….چه قرار دادی باید ببندیم (برای کسی که عکاسی تبلیغاتی خونده و‌تازه کارش رو‌شروع کرده و‌میخواد تجربه در کنارش کسب کنه)!😊
  البته من رشت هستم و متاسفانه قیمت‌های تهران با اینجا متفاوته :-/
  ممنون میشم من رو در این مسیر راهنمایی بفرمایید🙏🏽❤️

  • استودیو نماد

   سلام و وقت بخیر
   قیمت عکس ها و پروژه ها در شهرهای مختلف متفاوت همونطور که گفتید پس بهترین راه اینکه از همکاراتون بپرسید تا بهتون قیمت بدن
   برای قرارداد هم نمونه های مشابهش رو میتونید با سرچ توی اینترنت پیدا کنید ولی اصول مهمی که باید رعایت بشه یه توافقی بین شما و سفارش دهنده و خیلی شبیه قرار داد نیست
   مهم قدرت و توانایی شما برای ارائه خدمات به مشتری و اگر کار رو بد تحویل بدید خیلی قابل پیگیری نیست حقوق شما

 • اسفندیاری

  سلام وقت بخیر من کالای خودم شامل کفش و کیف و چرخ دستی رو میخوام بصورت ۳۶۰ درجه عکاسی انجام بدید هزینه چقدر میشه
  و البته اینکه محصول دارای رنگ بندی هست و اگر بخوام از چند رنگ عکاسی انجام بشه به چه صورت هست؟ در ضمن فرمت خروجی فایل به چه صورت هست؟

  • استودیو نماد

   سلام وقت بخیر
   بی نهایت خوشحالیم که دوست دارید با ما کار کنید
   لطفا با دفتر تماس بگیرید تا بچه های فروش راهنمایی تون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
 • Montes vutario lacus quis preambul denlac
 • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
 • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
دانلود تعرفه 1397
همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
با تشکر، از اعتماد شما
لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .