استودیو نماد

10 نکته عکاسی با موبایل برای بالا بردن کیفیت تصاویرتان

استودیو نماد

این روزها، عکاسی آن قدر کار ساده‎ای است که حتی اگر یک گوشی هوشمند به کودکی دو ساله بدهید می‎تواند به صورت تصادفی یک عکس قابل قبول بگیرد. به همین دلیل است که باید بتوانید سطح مهارت‎های عکاسی با موبایل خود را به نسبت گذشته بالا ببرید.

در این مطلب آموزش عکاسی قصد داریم نکاتی را به شما بگوییم تا توسط آن کیفیت عکس‎هایی که با دوربین گوشی‎تان می‎گیرید و در اینستاگرام منتشر می‎کنید بالا ببرید تا ارزش به اشتراک‎گذاری آن‎ها چند برابر شود.

۱)اولین نکته عکاسی با موبایل : گزینه‎های خود را محدود نکنید

نکته عکاسی با موبایل : گزینه را محدود نکنیداولین نکته عکاسی با موبایل این است که هرگز تصور نکنید اولین عکسی که می‎گیرید برای انتشار در اینستاگرام به اندازه کافی خوب است. از نورپردازی نامناسب که باعث محو شدن تصاویر ممکن است شود گرفته تا موارد متعدد دیگر روی کیفیت تصویر نهایی شما تاثیر خواهند گذاشت.

به جای این که اپلیکشین اینستاگرام را باز کنید و فقط یک عکس بگیرید، از دوربین خود گوشی همراهتان استفاده کنید و به راحتی چندین عکس بگیرید. بدین طریق، می‎توانید بعدا از بین تصاویر بهترین مورد را انتخاب کنید.

۲) به دنبال اماکنی با زیبایی بصری فوق‎العاده بگردید

پیدا کردن زیبایی بصری نکته عکاسی با موبایلدر جهان نواحی کشف نشده زیادی وجود دارد که جان می‎دهند برای عکاسی و شما کلید به اشتراک‎گذاری آن‎ها را با سایر مردم جهان یا حداقل فالورهایتان در اینستاگرام در اختیار دارد. به جای این که به تصاویر جاهایی که معمولا می‎روید اکتفا کنید، کمی وقت بگذارید و جاهای مخفی و متفاوتی را کشف کنید که در مجاورت محل زندگی شما دیده می‎شوند ولی تا به حال از وجود آن‎ها خبر نداشتید.

نکته عکاسی با موبایل برای اینستاگراماگر می‎خواهید به مقصدی کاملا جدید سفر کنید، مطمئن شوید از قبل در مورد آن تحقیق کردید و جاهای زیبای آن که برای عکاسی عالی است را مشخص کرده‎اید. در بین تگ‎های جغرافیایی و هشتگ‎های اینستاگرام جستجو کنید تا به بهترین زوایا و موقعیت‎های مناسب عکاسی از منظره‎هایی که مشتاق دیدن آن‎ها هستید پی ببرید.

با ثبت عناصر بی همتای آن محیط مانند غذا، نوع پوشش، اماکن مهم در تصاویر خود جنبه‎های بصری تصاویر را افزایش دهید و فرهنگ آن مکان را متمایز کنید و به سایرین نشان دهید.این از نکته های عکاسی با موبایل است.

نکته عکاسی با موبایل  در سفر ۳) از زوایایی متفاوت عکس بگیرید

نکته عکاسی با موبایل با زاویهقبل از فشار دادن دکمه شاتر دوربین فکر کنید. اسیر این وسوسه نشوید که چندین عکس سریعا بگیرید که در پایان همه آن ها با یکدیگر فرقی ندارند. کل صجنه را مد نظر قرار دهید و زمان انتخاب پرسپکتیو به شکلی متفاوت فکر کنید. جالب ترین مکان برای عکاسی می تواند بالای یک برج یا حتی از پایین یک راه پله‎های پیچ در پیچ باشد.

زمانی که موقعیت دوربین خود را تغییر می‎دهید قدرت و سطح تخیل شما در عکاسی بیشتر می‎شود و می‎توانید عکسی متفاوت ثبت کنید. گوشی هوشمند خود را بالای سر بگیرید، دوربین را برای گرفتن عکس روی پا قرار دهید یا حتی آن را روی چمن‎زار بگذارید تا از یک دیدگاه متفاوت عکس بگیرید. زیبایی اندازه جمع و جور دوربین این است که به شما اجازه می‎دهد اگر دستتان لرزش نداشته باشد (یا حتی می‎توانید از سه پایه استفاده کنید) تصاویری از زوایای بسیار متنوع بگیرید. به این نکته عکاسی با موبایل به دقت توجه کنید

۴) از شرایط نورپردازی برای دراماتیک‎تر کردن تصاویر خود استفاده کنید

نکته عکاسی با موبایل با شرایط نورپردازی متفاوتنورپردازی یکی از مهمترین عوامل در عکاسی است که خوب یا بد بودن یک عکس را مشخص می‎کند و همچنین یکی از ساده‎ترین راه‎ها برای بالا بردن سطح تاثیرگذاری عکاسی با موبایل است. دوربین گوشی‎های هوشمند بهترین عکس‎ها را در شرایط نورپردازی طبیعی می‎گیرند، چون نتیجه کار ثبت تصاویری با جزئیات شارپ و رنگ‎های شفاف است که انگاری از قاب تصویر سرریز می‎شوند. زمان ترکیب‎بندی تصویر خود توجه کنید که چطور نور و سایه در برخورد با یکدیگر قرار می‎گیرند و کنتراست به وجود می‎آورند و از آن برای ثبت تصاویری پویاتر استفاده کنید.

نورپردازی از نکته عکاسی با موبایلعکاسی با یک گوشی هوشمند در محیط‎های تاریک و کم نور می‎تواند سخت‎تر باشد اما این عامل نمی‎تواند جلوی ثبت تصاویری عالی را بگیرد. جلوی خود را بگیرید و از فلاش دوربین استفاده نکنید چون اغلب اوقات پیش زمینه را بیش از حد روشن می‎کند. وارد حالت عکاسی دستی دوربین شوید و سرعت شاتر و تنظیمات ایزو را تغییر دهید تا شانس شما برای ثبت تصاویری عالی در محیط‎های کم نور و تاریک بیشتر شود.

نکته عکاسی با موبایل در شب۵) به هنگام شفق صبحگاهی و ساعت طلایی عکس بگیرید

چه کسی رنگ‎های اشباعی که غروب و طلوع خورشید به وجود می‎آورند را دوست ندارد؟ در زمان ساعت طلایی (به ساعات اولیه پس از طلوع خورشید و چند ساعت قبل از غروب آفتاب گفته می‌شود) عکس‎های خود را بگیرید و انتظار تولید تصاویری با رنگ‎های غنی و شفاف را داشته باشید.نکته عکاسی با موبایل در این حالت ها را به خوبی در نظر بگیرید

نکته عکاسی با موبایل در ساعات طلاییاز طرفی حتی می‎توانید از زیبایی شفق صبحگاهی (ساعت آبی – لحظاتی قبل از طلوع خورشید و بعد از غروب خورشید) استفاده کنید تا تصاویری با رنگ‎های آبی فوق‎العاده زیبا بگیرید. از سوژه خود بخواهید در امتداد این خط سحرانگیز افق قرار گیرد تا یک عکس سیلوئت (silhouette) فوق‎العاده زیبا و دراماتیک ثبت شود.

۶) به شکل افقی عکس بگیرید

یک قانون خوب در عکاسی این است که به شیوه‎ای که افراد جهان را می‎بینند یعنی به صورت افقی و با دیدی وسیع، عکس بگیرید. تصاویری که به این حالت گرفته می‎شوند را بهتر می‎توان در اینستاگرام برش زد.

نکته عکاسی با موبایل ۷) به سوژه نزدیک شوید

آیا جزئیات ریزتر شما را به شوق می‎آورد؟ اگر می‎خواهید بافت پیچیده‎ای که کشف می‎کنید را از طریق عکاسی ماکرو ثبت کنید، از قابلیت زوم دیجیتال گوشی هوشمند خود استفاده نکنید چون به ظاهر عکس شما حالت دانه ‎دانه (grainy) می‎دهد.

به جای آن، تا می‎توانید به سوژه نزدیک شوید. ثابت بایستید و در نمایشگر تصویر خود روی بخشی که می‎خواهید روی آن فوکوس کنید، آهسته ضربه بزنید. حواستان به زمان تاخیر شاتر دوربینتان باشد و پس از گرفتن عکس دوربین را فورا جابه‎جا نکنید. برای احتیاط بیشتر، آرنج خود را روی یک میز بگذارید یا گوشی‎تان را به دیوار تکیه دهید.

نکته عکاسی با موبایل : به سوژه نزدیک شوید۸) صحنه عکاسی‎تان را قاب‎بندی کنید

به دنبال قاب‎های طبیعی و خطوط هدایت‎گر بگردید که می‎توانند به عکس‎های شما عمق اضافه کنند. این اجسام چه در پس زمینه و چه پیش زمینه قرار گرفته باشند دید بیننده عکس‎های شما را به سمت نقطه کانونی هدایت می‎کنند. ترکیب بندی از نکته ها مهم عکاسی با موبایل است.

قاب بندی نکته عکاسی با موبایل است۹) به دنبال تقارن بگردید

یک نکته عکاسی با موبایل تقارن است که  باید آن را مترادف زیبایی بدانیم. چشم خود را به نحوی آموزش دهید که به دنبال تعادل بگردند، برای این کار یک خط خیالی را مستقیما وسط تصویر بکشید و بررسی کنید آیا دو طرف با یکدیگر متقارن هستند یا نه. به دنبال ساختمان‎ها، پل‎ها و سایر بناهای باشکوه معماری بگردید که از نظر زیبایی عالی هستند. با قرار دادن سوژه‎تان دقیقا در وسط، پویایی و تعادل تصویر را حفظ کنید.  

تقارن از نکته عکاسی با موبایل۱۰) بهترین شرایط را برای گوشی هوشمندتان فراهم کنید

مهم نیست چه زمانی، کجا یا چطور تصمیم می‎گیرید با گوشی هوشمند خود عکس بگیرید، همیشه مطمئن شوید که گوشی‎تان در بهترین شرایط خود قرار دارد.

به نکاتی مانند شارژ کامل آن دقت کنید و مطمئن شوید لنزها تمیز است، یعنی هر گونه اثر انگشت، چربی و آلودگی را پاک کنید که بزرگترین دشمنان کیفیت تصاویر شما محسوب می‎شوند.

همچنین، حواستان باشد فضای خالی به اندازه کافی روی گوشی وجود دارد تا بتوانید تصاویری با بالاترین کیفیت ممکن بگیرید. یقینا این خواسته شما نیست که در حال عکاسی ناگهان متوجه شوید دوربین باتری شما در حال تمام شدن است یا جای کافی برای ذخیره‎سازی عکس ندارید.

آماده‎سازی شرایط عکاسی و ترکیب‎بندی عکس دوش به دوش هم قرار می‎گیرند. با رعایت نکات بالا همیشه آماده خواهید بود لحظاتی را ثبت کنید که در اینستاگرام با توجه بالایی روبرو شوند و تمامی این کارها را با گوشی موبایل قابل اعتماد خود انجام دهید. ما در استودیو عکاسی صنعتی نماد به دنبال ارتقا سطح آگاهی شما در همه زمینه های آموزش عکاسی هستیم. پس با ما همراه باشید.

استودیو نماد

ما در استودیو نماد از سال ۹۳ به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از ۵۰۰ مشتری همکاری داشته باشیم.

More Posts - Twitter - Facebook - LinkedIn - Pinterest - Google Plus - YouTube

5/5 ( 1 بازدید )

ما در استودیو نماد از سال 93 به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از 500 مشتری همکاری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
دانلود تعرفه 1397
همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
با تشکر، از اعتماد شما
لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .