استودیو نماد

عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه ؛ بهترین نکات رو نماد به شما یاد میدهد!

استودیو نماد
نکات عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه

عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه ؛ هنگامی که صحبت از فروش و بازاریابی به میان می‌‌آید، بهترین روش آن است که ایده، محصول یا خدمات خود را به صورت تصویری به مشتری عرضه کنیم. این روزها دیگر کسی بدون دیدن تصویرهای جذاب، کالایی را نمی‌خرد. ما در سال ۲۰۲۰ قرار داریم و هرکدام از ما، یک گوشی هوشمند داریم که همه جا، همراه ما هست و با وجود اینترنت، می‌توانیم هر اطلاعاتی را از طریق آن رد و بدل کنیم. پس چرا از دوربین و امکانات فضای مجازی، برای حضور در بازار گسترده فضای مجازی استفاده نکنیم؟ برای رسیدن به این هدف، یکی از مهارت‌هایی که لازم دارید، تهیه‌ی عکس‌هایی جذاب از کالایی است که قرار است عرضه شود. اگر چه برای داشتن عکس‌های تبلیغاتی، نیازمند دوربین عکاسی پیشرفته، عکاس حرفه‌ای و تجهیزات کافی هستید، اما در پاره‌ای اوقات، وجود یک گوشی تلفن همراه، می‌تواند شما را از مخمصخه برهاند و کار راه‌انداز باشد. با ما همراه باشید تا نکته‌هایی راجع به عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه را با شما در میان بگذاریم.

نکاتی درباره‌ی عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه

·        دوربین گوشی موبایل، جایگزین دوربین حرفه‌ای نیست!

اولین نکته این است که با وجود بهتر شدن هر روزه کیفیت دوربین‌های گوشی‌های هوشمند، اما باز هم نمی توان از تفاوت و برتری دوربین‌های DSLR به راحتی گذشت. با این وجود، در دسترس بودن گوشی‌های تلفن همراه در کنار امکان اشتراک‌گذاری بلافاصله از طریق اینترنت، از قابلیت‌های مهم گوشی هوشمند است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذاشت.

نکاتی درباره‌ی عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه·        بررسی نحوه‌ی تابش نور به سوژه عکاسی

عکاسی را به طور خلاصه می‌شود ثبت نور نامید. وجود نور کافی و مناسب، یکی از مهمترین عوامل جذاب شدن یک تصویر یا ویدئو است و همین عامل به ظاهر کوچک، تاثیر بسیار عمیقی بر روی مخاطب دارد؛ پس بهتر است، سوژه یا کالای مورد نظر را تا جایی که ممکن است، بیشتر به منبع نور نزدیک کنیم.

همچنین بهتر است به عنوان عکاس ، پشت به منبع نور بایستیم و یا اگر در محیط نور طبیعی خورشید عکاسی می‌کنیم، به‌گونه‌ای قرار بگیریم که خورشید از زاویه‌ی کنار ما به سوژه بتابد.

به طور کلی، در هر زاویه یا فاصله‌ای که انتخاب می‌کنید، ابدا از نور فلاش استفاده نکنید. معمولا نور فلاش، باعث انعکاس نور قرمز در چشم افراد دورن تصویر می‌شو؛ پس همواره سعی کنید از یک نور طبیعی که از پنجره به داخل فضا تابیده می‌شود برای عکاسی انتخاب کنید.

·        از پس زمینه ساده استفاده کنید.

بهتر است وقتی یک عکس تبلیغاتی با تلفن همراه می‌گیرید، از پس زمینه ساده استفاده کنید. این کار باعث می‌شود، تمرکز مخاطب به طور کامل بر روی سوژه اصلی یعنی کالا یا خدمات مد نظر ما جلب شود تا اینکه حواس او بیشتر به شلوغی پس زمینه متمرکز شود.

همچنین به طور معمول، عکس‌هایی با پس زمینه ساده و طبیعی، با کیفیت بهتری گرفته می‌شوند. علاوه بر این، سعی کنید پس زمینه در عین سادگی، با رنگ لباس افراد دورن تصویر تضاد داشته باشد.

·        تا جای ممکن به سوژه نزدیک شوید.

تا جایی که ممکن است به دوربین نزدیک شوید. این کار خیلی بهتر ازین است که از نرم‌افزارهای ویرایشی و قدرت بزرگنمایی دوربین موبایل‌تان استفاده کنید. هر چه تصویر گرفته شده از زاویه نزدیک‌تری گرفته شده باشد، کیفیت بالاتری خواهد داشت.

·        از نرم افزارهای مناسب خود دوربین تلفن همراه استفاده کنید.

امروزه گوشی‌های تلفن همراه، بسیار پیشرفته‌تر از گذشته و هوشمند هستند. در بیشتر آن‌ها، معمولا برخی نرم‌افزار‌های مناسب وجود دارد که کنترل بهتری بر سرعت شاتر، iso ، نقاط سفید و سایر پارامترهای دوربین ایجاد می‌کند. استفاده ازین نرم‌افزارها باعث می‌شود عکس باکیفیت‌تر و زیباتری از سوژه‌تا تهیه کنید، بنابراین وجود نرم‌افزارهای تلفن همراه را نادیده نگیرید.

·        لنز دوربین تلفن همراه را پاک کنید.

در بسیاری از مواقع، شما امکان دیدن لکه‌ها و کثیفی‌های روی لنز دوربین موبایل را با چشم‌تان ندارید. پرز و کثیفی ها باعث می‌شوند عکس واضح و مناسبی نداشته باشید. از آنجا که تلفن همراه، وسیله‌ای است که همیشه در دسترس است و ما معمولا آن‌ را در هر جایی قرار می‌دهیم، احتمال آنکه لنز دوربین تلفن همراه کثیف باشد و ذرات گرد و غبار بر روی آن نشسته باشد، بسیار زیاد است. به همین دلیل، همیشه لازم است پیش از عکس گرفتن با یک دستمال پاکیزه، لنز دوربین را پاک کنید!

·        از قانون سه‌تایی استفاده کنید.

فرقی نمی‌کند که با موبایل عکس می‌گیرید یا یک دوربین دیجیتال حرفه‌ای، همواره لازم است به یک سری قانون و ترفند‌هایی که در عکاسی وجود دارند توجه کنید. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قانون‌های عکاسی قانونی سه‌تایی است. این قانون به شما کمک می‌کند تا عکس جذابی داشته باشید.

روش کار این قانون این است که کادر تصویر را با دو خط عمودی و دو خط افقی فرضی، به نه عدد مربع تقسیم کنید. سوژه عکاسی باید در یکی از مربع‌های کناری قرار بگیرد. مرکز کانونی تصویر، نباید در قسمت مرکزی کادر باشد!

در نرم‌افزار دوربین بعضی از تلفن‌های همراه، معمولا گزینه‌ای وجود دارد که کادر تصویر را بر اساس قانون سه‌تایی تقسیم می‌کند و کار را برای شما راحتر می‌کند. اگر دوربین تلفن همراه شما، مجهز به همچنین گزینه‌ای است، حتما از آن استفاده کنید.

·        زاویه دید مناسب انتخاب کنید.

در عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه در بیشتر موارد، خصوصا برای اشیاء و کالاهای کوچک، بهتر است از زاویه دید نزدیک و پایین،  عکس بگیرید. گاهی لازم است مثل یک کودک بر روی شکم خود و در مقابل سوژه بخوابید و یا بنشینید و عکس بگیرید! این کار سوژه‌های کوچک را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و باعث می‌شود که برای بیننده تاثیرگذارتر به نظر بیاید.

زاویه‌ی عکاسی تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد و مهم است که بهترین نقطه را برای عکاسی انتخاب کنید. مثلا در پرتره افراد، اگر به جای زاویه مستقیم از نقطه‌ای در ارتفاع و رو به پایین عکس بگیرید نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

 

·        در مورد سلفی سخت‌گیر باشید.

گاهی برای بازاریابی کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید، وجود خود شما هم در تصویر لازم است و اصطلاحا باید عکس سلفی بگیرید. دقت کنید به هیچ عنوان از پایه سلفی selfie stick استفاده نکنید. به جای این مونوپاد یا همان میله مخصوص سلفی، از سه پایه tripod استفاده کنید.

دوربین را در یک محل مناسب و بر روی سه پایه، ثابت کنید و بعد از آن، تنظیمات لازم را بر روی نرم‌افزار گوشی انجام داده و خودتان هم مقابل دوربین بایستید و سپس سلفی بگیرید. برای انجام سلفی، لازم است تنظیمات گوشی تلفن همراه‌تان را در حالتی قرار دهید که بعد از چند ثانیه، به طور خودکار از شما عکس بگیرد.

 

·        با دوربین پشتی موبایل عکس بگیرید.

همیشه دوربین اصلی و با کیفیت بالاتر در گوشی‌های هوشمند، دوربین‌های پشتی هستند.

برای گرفتن عکس با کیفیت‌تر، ضرورت دارد که از دوربین اصلی به جای دوربین جلویی موبایل، استفاده کنید.

با دوربین پشتی موبایل عکس بگیرید.·        از تایم لپس Time-lapse videos  بهره بگیرید.

فیلم‌های تایم لپس ، به فیلم‌های کوتاهی گفته می‌شود که گذر زمان را به صورت سریع در یک تایم کوتاه نشان می‌دهند. مثلا تمام روند رشد یک گیاه را از زمان کاشت یک دانه تا تبدیل شدن آن به یک درخت تنومند را به طور سریع مرور می‌کند.

در مبحث بازاریابی و تبلیغات، می‌توانید با نصب برخی نرم‌افزارها بر روی گوشی خود از مزیت تایم لپس استفاده کنید.

 

·        منظره واید و گسترده بگیرید، اما به اندازه معقول!

گاهی برای نشان دادن و تبلیغ یک کالا یا خدمات، مجبورید فضای باز و گسترد‌ه‌ای را عکاسی کنید. به عنوان مثال در نظر دارید محیط کارخانه را در عکاسی کارخانه به مخاطب نشان دهید. در این مورد، بهتر است گوشی را به صورت افقی بگیرید و یک زاویه دید گستره و وسیع‌ را در تصویر نشان دهید. اما نباید در اینکار افراط کنید! زیاده‌روی در وسیع کردن تصویر و نشان دادن حواشی سوژه، به عکس لطمه می‌زند و مخاطب را از هدف نهایی دور می‌سازد.

·        به موسیقی فیلم تبلیغی فکر کنید.

پیش از عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه ، لازم است برای صدا یا موسیقی فیلم هم برنامه‌ریزی کنید. کلام یا موسیقی فیلم، تاثیر زیادی در موفقیت یک فیلم تبلیغاتی دارد. شما باید بتوانید حواس بیشتری از مخاطب را درگیر کنید. هر چه حواس او بیشتر درگیر تبلیغات شما باشد، به طور حتم اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

·        تصویر را ویرایش کنید اما از فیلتر کردن پرهیز کنید.

از فیلتر افکت‌ها، تا جایی که ممکن است استفاده نکنید. اما حتما تصویر را با یک نرم‌افزار مناسب ویرایش کنید. شما هر چقدر هم که حرفه‌ای باشید، باز هم به تکنیک‌های ویرایش تصویر نیازمند خواهید بود، بنابراین سعی کنید اصول ویرایش تصویر را هر چند به صورت ابتدایی، فرا بگیرید.

 

سخن پایانی :

تهیه‌ی عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه ، یکی از آسان‌ترین و در دسترس‌ترین گزینه‌هایی است که می‌تواند در دسترس شما باشد. هر چند تلفن همراه، وسیله‌ای حرفه‌ای برای عکاسی نیست، اما به آنکه دسترسی فوق‌العاده بالایی دارد، تقریبا می‌توان گفت جای دوربین‌های قدیمی را در عکاسی‌های غیرحرفه‌ای گرفته است، اگر چه برای عکس‌های ژورنالی و تبلیغاتی، به دوربین‌های حرفه‌ای نیاز است ولی با رعایت نکات عکاسی موبایل برای بالا بردن کیفیت تصاویرتان میتوانید تصاویر زیبایی رو خلق کنید!

با فراگیری نکاتی راجع به عکاسی تبلیغاتی با تلفن همراه ، می‌توانید در مواقع ضروری و زمانی که به یک عکاس حرفه‌ای و یا دوربین عکاسی‌تان دسترسی ندارید، عکس‌هایی خوب و باکیفیت بگیرید.

تیم تبلیغاتی و عکاسی استودیو نماد ، ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با شرکت‌های مختلف، در زمینه‌ی عکاسی و تبلیغات، امیدوار است خواندن این محتوا برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

لطفا نظرات خود را در تکمیل این محتوا بنویسید. ازین که همراه ما بوده‌اید سپاسگزاریم.

 

 

 

استودیو نماد

ما در استودیو نماد از سال ۹۳ به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از ۵۰۰ مشتری همکاری داشته باشیم.

More Posts - Twitter - Facebook - LinkedIn - Pinterest - Google Plus - YouTube

0/5 ( 0 بازدید )

ما در استودیو نماد از سال 93 به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از 500 مشتری همکاری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
دانلود تعرفه 1397
همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
با تشکر، از اعتماد شما
لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .