عکاسی پوشاک 

  تمام ذهنیت مردم امروزی از صنعت مد و پوشاک در قالب عکس و انتشار آن در دنیای دیجیتال و رسانه های اجتماعی است، و می توان گفت تاثیر گذاری عکاسی مد و پوشاک شاید حتی بیشتر از خود لباس و صنعت آن باشد.

  در چند دهه گذشته عکس های پوشاک و مد با تکنولوژی های جدید، سیاست های تصویب شده، زیبایی های تحریک کننده و ایده های قدرتمند در آمیخته شده و جلوه بصری بسیار عالی به آن بخشیده است.

  عکس‌های مدو پوشاک خوب، به‌احتمال ‌زیاد مخاطبان شما را بیشتر درگیر می‌کنند، به‌خصوص اگر تصاویر ارائه‌ شده تمایل و جهت هنری داشته و به مخاطبان خاصی هدایت شوند. شما تنها یک فرصت دارید تا بتوانید بیننده ای را که برای اولین بار نشریه شما را می‌خواند جذب و درگیر نمایید به همین منظور مطمئن شوید که محتوای تبلیغاتی شما به‌ خوبی طراحی ‌شده است.

  عکاسی صنعتی پوشاک
  عکاسی تبلیغاتی پوشاک از برند گراد

  عکاسی پوشاک

  امروزه عکاسی در زمینه های مختلف کاربرد پیدا کرده است و به نوعی در روند رو به رشد این صنایع تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از این نوع عکاسی ها، عکاسی پوشاک می باشد. عکاسی در صنعت پوشاک امروزه بسیار پیشرفته شده است و تقریبا بهترین راه ممکن برای شناساندن و تبلیغات در این رشته بسیار وسیع می باشد.

  هدف اصلی از عکاسی پوشاک  که شاخه ای از عکاسی صنعتی است در جامعه امروزی به نمایش در اوردن انواع البسه و پوشاک برای تبلیغات آن ها و محصولات وابسته به این صنعت است. از عکاسی پوشاک معمولا برای دو منظور استفاده می شود که یکی از آن ها زیباشناسی و دومی تبلیغات می باشد.

  برای عکاسی پوشاک در زمینه تبلیغات معمولا از صحنه های مهیج و دراماتیک استفاده می شود تا تاثیر بیشتری بر مخاطبان داشته باشد. در بعضی از مواقع از عکاسی پوشاک برای شناساندن وضعیت اجتماعی و سیاسی جامعه نیز استفاده می شود.

  داشتن اطلاعات و تجربه در عکاسی پوشاک برای بهتر جلوه دادن این محصولات بسیار مهم و امری ضروری می باشد.

  عکاسی تبلیغاتی پوشاک

  یکی از شاخه های عکاسی پوشاک، عکاسی تبلیغاتی آن می باشد. در این نوع از عکاسی پوشاک عکاس قصد دارد به نوعی برای شناساندن و تبلیغات بیشتر برای فروش پوشاک و لباس خصوصیات بارز آن ها را به نوعی با هنر خود برجسته نماید.

  در این روش از هر امکاناتی برای زیبا و خاص نشاندن البسه استفاده می شود. در این روش عکاس می بایست هم هنر عکاسی و هم هنر زیبایی شناسی خود را به نمایش بگذارد و با استفاده از تکنیک های مختلف بتواند ویژگی های خاص لباس ها را به نمایش در آورد و در نظر بیننده آن را زیبا و حیرت انگیز جلوه دهد.

  عکاسی مد و پوشاک از برند کت شلوار
  عکاسی تبلیغاتی پوشاک از برند گراد
  عکاسی صنعتی پوشاک و مد
  عکاسی از برند طراحی مانتو به سفارش خانم قیومی

  عکاسی مد و پوشاک

  یکی دیگر از معروف ترین و پرکاربردترین شاخه های عکاسی پوشاک، عکاسی مد و پوشاک می باشد که امروزه سهم بسیار زیادی را از عکاسی پوشاک را در دنیا به خود اختصاص داده است و درامدهای زیادی را نیز به صاحبان این فن عرضه داشته است. عکاسی مد و پوشاک تاثیر بسیار زیادی در جامعه داشته است و باعث رشد سریع مد و استفاده از آن ها در بحث پوشاک شده است.

  عکاسی مد و پوشاک نیز یکی از روش های تبلیغاتی بسیار مهم و تاثیرگذار در زمینه مد و پوشاک است و در فروش سریع انواع پوشاک نقشی بی سابقه داشته است. عکاسی پوشاک در زمینه مد امروزه دارای طرفداران و علاقمندان بسیار زیادی می باشد.

  یکی از ویژگی های عکاسی پوشاک در زمینه مد این است که این افراد می بایست اطلاعات بسیار جامع و کاملی را در مورد صنعت مد و پوشاک داشته باشند و بدانند که لباس های مختلف را چه قشری از جامعه می پوشند و لباس های با بافت های مختلف در چه زمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

  معمولا در عکاسی پوشاک در زمینه مد از انواع سبک ها و الگوها، رنگ ها و نورها استفاده می شود. استفاده از رنگ ها در این زمینه می تواند تاثیرات به سزایی در رشد و نمود بیشتر کار داشته باشد. داشتن اطلاعات به روز در زمینه مد و اینکه در این تایم زمانی از چه مد هایی در جامعه استفاده می شود و یا اینکه ما چه مد و لباسی را می توانید با نوه عکاسی پوشاک خود در جامعه رواج دهید بسیار مهم می باشد.

  عکاسی لباس بدون مانکن

  عکاسی پوشاک معمولا به روش های مختلفی از جمله با مانکن و بدون مانکن گرفته می شود. عکاسی از لباس بدون مانکن یکی از دیگر شاخه های عکاسی پوشاک می باشد که بسیار سخت تر از دیگر روش های این نوع عکاسی می باشد.

  در عکاسی پوشاک بدون مانکن شما از مانکن و یا مدل استفاده نمی کنید و می بایست بدون این تجهیزات بتوانید به بهترین شکل ممکن کار خود را به نمایش در اورید. استفاده نکردن از مانکن در عکاسی پوشاک در ابتدا به نظر بسیار مشکل است و شاید هم این گونه باشد ولی شما با یاد گیری روش های آن و چگونگی به نمایش در اوردن لباس ها بدون مانکن می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

  برای عکاسی پوشاک بدون مانکن نیاز به فراگیری اموزش های اولیه می باشد که در آن نوع چیدمان لباس ها و چگونگی عکاسی از آن ها اموزش داده می شود. عکاسی پوشاک بدون مانکن بخش بزرگی از تجارت خرده فروشان پوشاک و لباس می باشد و معمولا برای فروش به صورت اینترنتی از این نوع عکاسی پوشاک استفاده می شود که بسیار پربازده نیز می باشد.

  در این قسمت قصد داریم تا در مورد اقداماتی که در عکاسی پوشاک می بایست انجام پذیرد تا کار به بهترین شکل ممکن ارایه گردد بیشتر صحبت کنیم.

  عکاسی صنعتی و تبلیغاتی پوشاک
  عکاسی تبلیغاتی پوشاک از برند گراد
  عکاسی صنعتی از بافت پارچه
  عکاسی صنعتی از بافت پارچه

  تاثیر نورپردازی بافت در عکاسی پوشاک

  اصلی ترین و مهم ترین موضوعی که می بایست در عکاسی پوشاک مد نظر داشته باشید این است که بتوانید بافت لباس و پوشاک مورد استفاده خود را به خوبی به نمایش در آورد و در این مورد اصلا نوع پارچه نباید برای شما مهم باشد.

  شما می باید بتوانید پارچه ای را که از الیاف و رنگ های مختلفی تشکیل شده است را به بهترین نوع ممکن و با بهترین کیفیت به نمایش در اورید. برای این مهم و تاثیرگذار نیز شما می بایست در استفاده از روش و تکنیک کاربرد نور ها حرفه ای باشید.

  اگر بتوانید به خوبی از نورپردازی استفاده نمایید و به خوبی آن را در جهات مختلف به پوشاک و لباس مورد نظر خود بتابانید می توانید بهترین عکاسی پوشاک را انجام دهید.

   نورپردازی کناره ای در عکاسی پوشاک

  برای اینکه بتوانید بافت پارچه را هرچه بهتر و زیباتر به نمایش در اورید بهتر است تا از نورهای کناره ای استفاده نمایید و با این کار عمق تصویرتان را بیشتر نمایید تا تاثیرگذاری آن بیشتر و زیباتر شود.

  استفاده از نور مستقیم به نوعی باعث کاهش دیده شدن بافت لباس خواهد شد و تاثیر آن را به نوعی کاهش می دهد. البته این مورد یعنی تاباندن نور مستقیم در مواقعی که نمی خواهید ایرادات لباس مشخص شود بسیار خوب می باشد و به راحتی تمامی موارد عیب را می پوشاند.

  جذابیت در عکاسی پوشاک

  برای اینکه بتوانید بهترین عکس ها را در عکاسی پوشاک بگیرید می بایست خلاقیت به خرج دهید و عکس هایی زیبا و جذاب بگیرید. زیبا بودن لباس ها در عکاسی پوشاک می تواند به راحتی به مشتری القاء کند که این لباس را دوست دارد و این لباس برای او می تواند مناسب و زیبا باشد.

  سعی کنید برای جذابیت بیشتر عکاسی پوشاک خود این کار را در محیط های مختلف و با رعایت نکات ظریف عکاسی انجام دهید.

  عکاسی صنعتی از کارخانه تولید پوشاک جین
  عکاسی صنعتی از کارخانه تولید پوشاک جین به سفارش پر گروپ
  عکاسی از نمونه پوشاک جین
  عکاسی صنعتی از کارخانه تولید پوشاک جین به سفارش پر گروپ

  عکس های مختلف در عکاسی پوشاک

  گرفتن عکس های مختلف در زوایا و حالات مختلف می تواند بر زیبایی کار شما بیفزاید و عکاسی شما را بهتر و زیباتر به نمایش در آورد. نشان دادن پوشاک و لباس از زاویه های مختلف می تواند ذهن مخاطب را درگیر آن نماید و تاثیر خود را بر روی آن اعمال کند.

  گرفتن عکس از پوشاک در محیط های مختلف نیز می تواند به شما در شناساندن و تبلیغ کار خود کمک زیادی بکند. پس سعی کنید تا مکان های مناسب و تاثیرگذاری را برای عکاسی پوشاک انتخاب نمایید.

  نوع پوشاک در عکاسی

  برای عکاسی پوشاک حتما و الزاما قبل از شروع به کار می بایست نوع لباس های که قرار است از آن ها عکاسی نمایید را مشخص کنید. مشخص شدن نوع لباس و پوشاک در به نمایش در اوردن بافت های آن بسیار مهم است.

  لباس های بافتنی، جین، پارچه ای، کتان و … هر کدام یک نوع خاص نورپردازی و عکاسی لازم دارند و شما با دانستن این مطالب می توانید به راحتی از این نوع لباس ها عکس بگیرید و به زیبایی آن ها را به نمایش در اورید.

  کیفیت عکس ها و عکاسی

  اگر عکس های شما دارای کیفیت بسیار بالایی باشند تاثیر گذار تر هستند. کیفیت بالای عکس می تواند به خوبی جنس و زیبایی طراحی لباس ها را به نمایش در آورد و جزییات را به خوبی نشان دهد و مخاطب را به گونه ای برای خرید آن ترغیب کند.

  واقعی بودن عکاسی

  یکی از نکاتی که معمولا مخاطبان پوشاک به آن توجه ویژه ای دارند این است که رنگ های به نمایش در آمده در عکس ها با رنگ های اصلی لباس یکسان باشد و آن ها را برابر با مدل واقعی به نمایش در آورند. پس دقت کنید اصالت رنگ در عکاسی پوشاک بسیار مهم می باشد.

  عکاسی صنعتی از کارخانه تولید پوشاک
  عکاسی صنعتی از کارخانه تولید پوشاک جین به سفارش پر گروپ

  برای مشاوره رایگان در مورد عکاسی پوشاک کلیک کنید

  مهرداد صالحی

  عاشق عکاسی صنعتی هستم ، ۱۰ سال پیش کارم رو با عکاسی شروع کردم و حالا مشاور تبلیغات و برندیگ هستم . قصد دارم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم

  More Posts - Facebook - LinkedIn

  4.9/5 ( 9 بازدید )

  35 دیدگاه

  اضافه کردن نظر
  • مهدی

   سلام کار ما فروش انلاین شال و روسری هست همونطور ک میدونید باید رنگ توی تصویر با رنگ کالا یکسان دربیاد مثلا من با گوشی خودم ک
   میگیرم رنگ متفاوتی درمیاد دوربین کامپکت samsung st150f رو بخرم خواستم ببینم با این دوربین ایا میتونم رنگ واقعی کار رو ثبت کنم؟

   • استودیو نماد

    سلام و وقت بخیر
    ممنون از اینکه
    برای رفع مشکلتون با تنظیم وایت بالانس و raw با هر دوربینی میتونید این کاررو بکیند
    در سطح حرفه ای که ما کار انجام میدیم از وسایلی مثل color checker استفاده میشه ولی اگر به تنظیماتی که اشاره شد مسلط باشید میتونید حتی با دوربین موبایلتون این کار درست انجام بدید
    موفق باشید

   • مهرداد

    دقت کنید که صفحه نمایش هم میتونه عکس رو به رنگهای مختلفی نشون بده. یعنی مشتریان شما بسته به اینکه با چه نوع صفحه نمایشی عکس کالای شما رو میبینن رنگهای مختلفی ممکنه ببینن. بنابراین زیاد حساس نباشید.

  • محمد منزوی

   سلام خسته نلاشید ممنون از سایت خوبتون یه سوال درمورد عکاسی از مانتو با موبایل چکار
   کنیم که هم بافتش مشخص بشه هم طرح
   مانتو برای نورپردازی هم تجهیزات نداریم ممنون میشم راهنمایی کنین

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    بهترین کار اینه مانتو رو توی روز ببرید بیرون و توی سایه وقتی یه پارچه سفید زیرش از عکس بگیرید
    این بهترین راه حل

  • نادر محمودی

   سلام
   ممنون بابت مطالب مفید
   میخواستم هزینه عکاس برای عکاسی از مدل زنده رو بدونم.
   میشه بگین هزینه عکاس چقدره؟
   -برای هر لباس، تکی هزینه گرفته میشه یا برای روز کاری
   – برای چندین لباس یک جا هزینه گرفته میشه؟
   – هزینه مدل چنده؟
   مبلغ هزینه رو هم بگین ممنون میشم.

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    برای اطلاع از قیمت ها لطفا با دفتر تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنند

  • محمد حسینی

   سلام وقت تون بخیر
   لطفا در مورد گرفتن عکس به صورتی که در لینک زیر مشخص هست هم راهنمایی بفرمائید . هیچ جا نتونستم جوابم رو بگیرم
   این عکس طوری گرفته شده که انگار تن پوش رو تن مانکن کردن ولی ردی از مانکن نیست ولی تن پوش هم تو پر دیده میشه حتی کلاهش
   لطفا راهنمایی بفرمائید
   ممنون
   لینک عکس
   https://www.digikala.com/product/dkp-171272/حوله-پالتویی-برق-لامع-مدل-royal

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    برای عکاسی از یک استند فلزی استفاده شده که بعدا در ادیت حذف شده است
    شاد و پیروز باشید

  • نادری

   عااالی بود

   • استودیو نماد

    سلام و وقت بخیر
    ممنون از لطف شما
    شاد باشید

  • فاطمه

   با سلام ،برای عکاسی تبلیغاتی از لباس با مبایل،پیشنهادی برای مدل مناسب موبایل در محدوده قیمت ۷تومن لطفا بفرمایید.چون هدفم از خرید گوشی جدید همینه.با تشکر

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    برای عکاسی با موبایل باید نورخوبی داشته باشید
    گوشی های جدید مثل شیا ئومی هم دوربین های خوبی دارند

  • الهه

   سلام ببخشید برای عکس گرفتن از لباس چه پس زمینه هایی رو پیشنهاد میدین که در عکس برقش نیوفته غیر از چوب؟

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    اگر زمینه ساده بخواید از ورق سفید استفاده کنید
    بسته به دیزاین خودتون میتونید از مقوا و بک ها پیش ساخته استفاده کنید

  • رحمت الله رضایی

   سلام و درود فراوان
   آیا امکانش هست که بک عکس با نورپردازی کاملا سفید کرد بودن ادیت چون ما کالاهامون از طریق دیجی کالا میفروشیم و بکش باید سفید باشه
   مخصوصا پالتوهای خزدار اگر بخوام عکس را کات کنم خز کامل انتخاب نمیشه و نازیبا میشه
   و آیا این امکان وجود داره که بک سفید که همه نقاطش سفیده ولی یهکم تیره و روشنه سفید کرد که نخواییم به عکس اصلی دست بزنیم
   ممنون میشن جواب بدید

   • استودیو نماد

    سلام،بله امکانش هست فقط باید مقداری هایلایت رو ببرید بالا که بکگراند بسوزه.البته نوع نورپردازی خیلی مهمه و باید جوری باشه که زمینه کار روشن تر بشه که وقتی هایلایت رو میبریم بالا به حالت مورد نظر برسیم ولی با این حال کار اصولی تر دور بری محصول هستش که پیشنهاد میکنم ایم لینک رو مطالعه کنید.

  • فاطمه

   سلام
   وقت به خیر
   در مورد عکاسی با موبایل از لباس ترجیحا مانتو بدون مانکن،لطفاً یه ویدیو آموزشی معرفی کنید.

  • Rahman

   Salam vaght bekheir
   Noor bayad zard bashe ya sefid baraye axe manto,shal pirahan ,…. ???
   Mamnoon v che moodel noori behtare?

   • استودیو نماد

    سلام
    پیشنهاد ما برای شما استفاده از همون نور فلاش هستش و اون بک مقدار کلوین ثابتی داره و شما باید با وایت بالانس عکاسی کنید.ممنون که همراهمون هستید

  • sady

   سلام من برای عکاسی از لباس با دوربین canon eos 450 هست خوبه آیا؟
   یه سوال دیگه هم داشتم بک طوسی روشن خوبه؟

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    بله طوسی روشن خوبه
    دوربینتون هم برای استفاده عکس در وب و اینستاگرا خوبه البته با ادیت خوب
    ممنون از همراهی شما

  • Sanaz

   سلام وقتتون بخیر
   در رابطه با نور پردازی برای عکاسی از لباس با مدل ب چه تجهیزاتی نیاز داریم؟خریدن سافت باکس و فلاش هزینه ی زیادی میخاد میخوایم هزینه ی زیادی صرفش نکنیم

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    اصولش اینه سافت باکس داشته باشه
    بهتره اگر ندارید با رفلکتور در سایه عکس بگیرید تا نورتان یک دست شود

  • khadije

   سلام و خیلی ممنون بابت سایت بسیار خوب و عالیتون
   میشه لطفا سایت یا منابع بیشتری در مورد همین مطالبی که تو سایتتون گذاشتین معرفی کنید
   .برای تحقیق و پژوهش میخواستم

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    میتونید با سرچ انگلیسی به مطالبی که میخواید برسید

  • علی سوقندی

   مطالب عالی بود لطفا در مورد نحوه ساخت خیمه نور برای عکاسی پوشاک میتونید راهنمای کنید

  • مهدی

   سلام وقت بخیر-همان طور که سوال دوستمون روجواب داده بودید که مانتو رو ببره بیرون وتو روز روشن عکس بگیره-برا یمن که لباس مجلسی وبا تزیین کریستال و نگین هست نمیتونم بخاطر شرایط بیرون برم واگر پیشنهاد بهتر داریدکه بتونم با گوشی انجام بدم ممنون میشم.

   • استودیو نماد

    سلام وقت بخیر
    ممنون از توضیحی که دادید

  • senator2121

   سلام بعضی عکس پیراهن ها انگار تن مانکن هستند اما مانکن نیست باید چه جوری این کار رو انجام بدم

   • استودیو نماد

    سلام
    به این سبک عکاسی گوست گفته میشه که با ادیت و چندبار عکاسی قسمت های مختلف به این صورت در میاد

  • دانیال

   با سلام
   از دید فنی بازده عکاسی پوشاک مثلا مانتو با مانکن
   بیشتره یا بدون مانکن ؟
   مثلا یه مدل لباس رو تن کنه بهتره یا بدون مدل ؟

   • استودیو نماد

    سلام و وقت بخیر
    اگر میخواید کلیت پارچه دستتون بیاید باید بدون مانکن و به صورت گوست عکاسی بشه ولی اگر میخواید ببینید توی تن چه جوری و چه ترکیبی با پوست داره و یا بقیه رنگ های لباس ه ترکیبی داره باید حتما با مانکن عکاسی بشه
    موفق باشید

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  COMPANY NAME
  Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
  CONTACT US
  Thank You. We will contact you as soon as possible.
  دانلود تعرفه 1397
  همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
  اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
  با تشکر، از اعتماد شما
  لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
  اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
  اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .