استودیو نماد

عکاسی صنعتی پالایشگاه، نفت و گاز ، اهمیت و چالش ها

عکاسی صنعتی پالایشگاه، نفت و گاز به دلیل خطرات محیطی موجود و شرایط سیاسی حاکم در این برهه از زمان بسیار چالش برانگیز و حساس است.

عکاس باید با در نظر گرفتن بهترین زاویه از پالایشگاه، نه صرفا بسیار نزدیک به تجهیزات و با کادر بندی مناسب بخش مهمی از فضای صنعتی و در عین حال با تلفیق نورهای طبیعی عکسهایی کارآمد و خلاقانه را برای مصارف صنعتی به تصویر بکشد.

استفاده از تجهیزات پیشرفته و ویرایش درست رنگ ها و نور ها در عکاسی صنعتی پالایشگاه، نفت و گاز بسیار ماهرانه و تاثیر گذار است. این عکسها معمولا در وب سایت، کاتالوگ و بیلبوردهای مستقر در محیط پالایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه کارها

برای مشاوره رایگان در مورد عکاسی کارخانه کلیک کنید

عکاسی فضای باز کارخانه و فضاهای صنعتی
عکاسی کارخانه بانی نو-فضای باز
عکاسی فضای داخل کارخانه
عکاسی کارخانه پترو پلیمر-فضای داخلی

عکاسی کارخانه

عکاسی کارخانه نقش بسیار زیادی در جلب اعتماد خریداران و مشتری ها دارد زیرا وقتی آن ها می بینند که یک شرکت تمامی ابزارهای مورد استفاده در کارخانه اش را به نمایش می گذارد و هیچ ترسی از نشان دادن آن ها ندارد ، بیشتر ترغیب می شوند تا کالای مورد نظرشان را از آن کارخانه خریداری کنند.

یک تیم عکاسی صنعتی با تجربه و کاربلد مانند استودیو نماد می تواند عکاسی بسیار با کیفیت از خط تولید یک کارخانه صنعتی را انجام دهد و علاوه بر آن رمزهای خاصی که خود تولید کننده برای تولید آن قطعات یا کالایش را داشته حفظ کند و موجب فاش شدن آن ها نشود و این کار همانطور که گفتیم نیاز به یک تیم کاملا حرفه ای دارد.

این عکاسی که از زیر شاخه های عکاسی صنعتی است صرفا فقط برای یک کارخانه خاص نیست و می تواند برای هر صنعت مختلفی نیز باشد. قطعا رمزهای بسیار زیادی مد نظر یک کارخانه برای تولید یک قطعه است که می خواهد دیگر شرکت ها از آن خبردار نشود و فقط برای خودش مورد استفاده قرار بگیرد برای مثال یک آپشن مخصوص ماشین را مد نظر داشته باشید که تولید کننده هم می خواهد به زیباترین و کامل ترین شکل ممکن آن را نمایش دهد و تبلیغ بسیار زیادی برایش بکند و هم کاری کند که دیگر شرکت ها نتوانند از روی آن آپشن کپی برداری بکنند و برای خودروی خودشان مورد استفاده قرار دهند.

انجام دادن همزمان هر دوی این کارها ، کار بسیار سختی است که همانطور که گفتیم به یک تیم حرفه ای نیاز دارد که استودیو نماد بدون هیچ مشکلی این کار را برای شما انجام خواهد داد.

نورپردازی ، کادر بندی و زاویه عکاسی کارخانه جزء مهم ترین عناصری هستند که باید در عکاسی کارخانه رعایت شوند که استودیو ما با استفاده از کامل ترین و به روز ترین امکانات ، بهترین عکاسی را از خط تولید و یا قسمت های یک کارخانه انجام می دهد.

عکاسی قطعات خودرو

قطعات خودرو قطعا و بدون شک مهم ترین بخش خودرو هستند و تاثیر بسیار زیادی در تصمیم خریداران به خریدن یا نخریدن یک خودرو دارند. اگر یک خریدار بتواند قطعات خودرویی که می خواهد آن را خریداری کند را از تمام زوایا و با جزئیات ببیند ، قطعا ترغیب خواهد شد که خرید خود را نهایی کند البته اگر آن قطعات از نظر او کیفیت مناسب و مد نظرش را داشته باشند.

استودیو نماد علاوه بر خدمات بسیار زیاد همراه با کیفیت بسیار بالا و هزینه مناسب ، این خدمت را به لیست کارهایش اضافه نموده است. قطعا عکاسی خوب از خط تولید یک کارخانه خودروسازی و قطعات تولید شده توسط آن کارخانه باعث جذب شدن بیشتر مشتریان می شود.

هر کارخانه خودروسازی علاقه دارد که یک استودیو یا عکاس خوب با عکس هایی با کیفیت از محصولاتی تولیدی کارخانه اش باعث پیشرفت آن کارخانه بشود زیرا بعد ها می توان از این عکس ها بروشور ، کاتالوگ ، راهنمای محصول و پوستر ساخت که تبلیغ بسیار گسترده و خوبی برای آن کارخانه به حساب می آید.

با توجه به شرایط کنونی و بی اعتمادی که از مردم به سوی کارخانه های خودروسازی روانه شده است ، عکاسی از قطعات خودرو و خط تولید آن می تواند باعث شفاف سازی و جلب اعتماد دوباره مشتریان شود. خصوصا اگر این نوع عکاسی به دستان استودیوی توانا و کاربلد سپره شود. همچنین عکاسی از قطعات یک خودرو می تواند از نظر راهنمای محصول بسیار مورد استفاده باشد.

زیرا معمولا برای خودرو ها دفترچه راهنمایی وجود دارد که در آن باید قطعات خودرو نمایش داده شده و توضیح های مورد نیاز داده شود تا اگر اتفاقی برای آن قطعه افتاد ، استفاده کننده بداند که چه کاری باید انجام دهد و اطلاعات مورد نیازش را در مورد آن قطعه داشته باشد.

عکاسی ۳۶۰ درجه یک گزینه مناسب برای صنعت ها

همچنین عکاسی از قطعات خودرو می تواند به صورت ۳۶۰ درجه باشد که به نوعی عکاسی مدرن و جدیدتری به حساب می آید. شرح کامل این نوع عکاسی را در مقاله ای دیگر که در سایت برای مطالعه شما عزیران نوشته شده ، قابل خواندن می باشد.

با این حال توضیح کوتاهی را در مورد این نوع عکاسی خواهیم داد. عکاسی ۳۶۰ از یک قطعه خوردو یعنی دیدن آن قطعه از تمام زوایا و بررسی کامل آن از همه نظر. شما در این نوع عکاسی می توانید قطعه را کاملا مشاهده کنید و از نقطه قوت و ضعف آن مطلع شود. اگر چه عکاسی قطعه خودرو به خودی خود می تواند کمک کننده باشد اما عکاسی ۳۶۰ درجه بسیار کامل تر و حرفه ای تر می باشد.

استودیو نماد این نوع عکاسی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه نیز برای شما انجام خواهد داد. فراموش نکنید که این نوع عکاسی به مخاطب و خریدار حس اعتماد را القا خواهد کرد و او را مطمئن خواهد ساخت که هیچ مشکلی در نحوه ساخت خودرو وجود نخواهد داشت. این نوع عکاسی هم اکنون در فروشگاه های اینترنتی بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد تا خرید برای خریداران آسان تر و قابل اعتمادتر نیز باشد.

زاویه هایی که یک عکاس می خواهد در آن ها عکاسی کند و انتخاب آن زاویه ها بسیار اهمیت دارد علاوه بر آن باید نورپردازی و کادربندی را به این لیست اضافه کرد که قطعا برای گرفتن یک عکس صنعتی خوب بسیار مهم هستند.

چرا باید استودیو نماد را انتخاب کنید؟

عکاسان استودیو نماد با توجه به تحصیلاتی که داشته اند و تجربه هایی که قبلا در زمینه عکاسی صنعتی کسب کرده اند قطعا می تواند بهترین انتخاب شما برای عکاسی صنعتی و یا زیر مجموعه آن یعنی عکاسی از قطعات خودرو باشند. زیرا تحصیلات مرتبط با عکاسی نیز بسیار مهم و تاثیر گذار است و شما صرفا با علاقه به عکاسی نمی توانید یک عکاس خوب شوید و باید تحصیلات مخصوص و مورد نظر عکاسی صنعتی را پشت سر بگذارید تا به یک عکاس کامل تبدیل و وارد بازار کار شوید.

فراموش نکنید که عکاسی از خودرو و قطعاتش کار بسیار سختی است به این دلیل که باید از یک خودرو و قطعاتش طوری عکاسی کرد که اولا آن را به شکلی زیبا به نمایش در آورد و دوما آن حس و حالی که تولید کننده می خواهد را از طریق دیدن تصویر به مخاطب منتقل و مخاطب را ترغیب به خرید آن خودرو و استفاده از آن کرد که این خود چالش بسیار بزرگی است که تیم عکاسی ما آن را به راحتی پشت سر خواهد گذاشت.

البته نباید منکر این شد که زیبایی خود خودرو می تواند کمک بسیار بزرگی به تیم عکاسی بکند اما باز هم این به معنی داشتن کاری آسان نیست زیرا این نوع عکاسی ترفندها و راه های مخصوص خودش را می طلبد.

نکات مهم در عکاسی قطعات خودرو

رنگ آمیزی تصویر ، زاویه عکاسی ، نورپردازی و ترفندهای بسیار دیگری که باید به آن عمل شود تا یک عکاسی کامل و صنعتی از خودرو و قطعاتش انجام شود. البته بماند که در کشور ما مانند بسیاری از بخش ها افراد بدون تخصص در این حوزه وارد شده و به صورت کاملا مبتدیانه این نوع عکاسی را انجام داده اند که آن نتیجه ای که تولید کننده میخواسته را در بر نداشته است.

عکاسی قطعات خودرو زمینه ساده
عکاسی قطعات خودرو زمینه ساده
عکاسی قطعات خودرو در کارخانه
عکاسی کارخانه مارپیچ باختر – قطعات خودرو
عکاسی قطعات خودرو
عکاسی قطعات خودرو
عکاسی فضای داخلی کارخانه مارپیچ باختر - تولید کننده قطعات خودرو
عکاسی فضای داخلی کارخانه مارپیچ باختر – تولید کننده قطعات خودرو

عکاسی پالایشگاه

عکاسی از پالایشگاه ها یا نیروگاه ها یکی از سخت ترین نوع های عکاسی است. عکاسی که شرایط آب و هوایی و مکان تاثیر بسیاری زیادی در آن دارد و باید بسیار رعایت کرد در زمان عکاسی شرایط آب و هوایی چطور است تا عکس به بهترین شکل ممکن ثبت شود. همچنین نباید از یاد برد که هم اکنون پالایشگاه ها و نیروگاه ها جز مهم ترین مکان های یک کشور محسوب می شوند ، مخصوصا در منطقه خاورمیانه که کشمکش بسیار زیادی سر آن ها وجود دارد. به همین دلایل این نوع عکاسی به یک نوع عکاسی سخت و در عین حال مهم تبدیل شده است.

نکات مهم در عکاسی صنعتی از پالایشگاه

یکی از مهم ترین عناصر عکاسی از پالایشگاه رعایت زاویه عکاسی است ، عکس نباید آنقدر از نزدیک گرفته شود که دیگر امکانات پالایشگاه دیده نشود و نه نباید انقدر از دور گرفته شود که تصویر پالایشگاه محو شده باشد و یا به خوبی دیده نشود. البته که گاهی اوقات و جهت نمایش دادن امکانات پالایشگاه ، عکاسی باید از نزدیک و از بخش های مختلف پالایشگاه انجام شود. همچنین کادر بندی مناسب هم نقش بسیار مهمی در این نوع عکاسی دارد.

استفاده از نورهای طبیعی نیز می تواند زیبایی خاصی به عکس ببخشد. همچنین عکاسی از پالایشگاه نیاز به امکانات بسیار زیاد و پیشرفته ای دارد به این دلیل که پالایشگاه ها بسیار عظیم و بزرگ هستند و عکاسی از این محیط بسیار بزرگ نیاز به دوربین های قوی و امکانات مکمل بسیاری دارد. معمولا عکس های گرفته شده توسط عکاس ها و استودیوها برای معرفی پالایشگاه و امکانات آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این عکس ها به عنوان پوستر ، بیلبودر ، بروشور و همچنین سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع عکاسی تاثیر بسیار زیادی در با ابهت و بزرگ جلوه دادن پالایشگاه ها دارد و می تواند نشان دهد که قدرت یک کشور در این زمینه تا چه حد است بنابر این با یک راه ساده که صرفا استفاده از یک استودیو عکاسی مجهز مانند استودیو نماد است ، می توان به این مهم دست یافت.

بهترین و با کیفیت ترین نورپردازی

همانطور که گفتیم نور پردازی اهمیت بسیار زیادی در عکاسی از قطعات خودرو دارد زیرا اگر نورپردازی ضعیف باشد برای مثال می تواند باعث کدر شدن تصویر شود و در نتیجه مخاطب این مطلب را برداشت می کند که قطعه قدیمی و به درد نخور و یا دسته دوم است. علاوه بر آن شدت نور بسیار زیاد هم می تواند باعث آزار دادن چشم بیننده شود به طوری که دیگر حتی حاضر نشود که عکس را مشاهده کند. تیم ما با در اختیار داشتن بهترین امکانات نورپردازی و عکاس های کاربلد نورپردازی را بدون مشکل انجام می دهد تا نتیجه نهایی بسیار خوب حاصل شود.

انتخاب بهترین زاویه عکاسی

زاویه عکاسی نیز یکی دیگر اصول عکاسی قطعات خودرو است. یک قطعه باید برای مخاطب از هر نظر قابل نمایش و دیدن باشد. گاهی پنهان ماندن کمی از یک قطعه خودرو باعث می شود که مخاطب گمان کند که قطعه ناقص است یا مشکلی دارد ، به همین دلیل است که زاویه هایی که عکاسی در آن انجام می شود باید کامل و مناسب باشد و چندین بار مورد آزمایش قرار گیرد.

 

استودیو مجهز و فول امکانات

عکاسی از قطعات خودرو می تواند در محیط کارخانه انجام گیرد که نیاز به تجهیزات بسیار زیادی دارد و که تمام این تجهیزات را استودیو نماد فراهم نموده یا اینکه در استودیوی مخصوص انجام شود که باز هم استودیو مجهز و کامل ما آمادگی هر گونه عکاسی را دارد

عکاسی فضای داخلی کارخانه پترو پلیمر
عکاسی فضای داخلی کارخانه پترو پلیمر

مهرداد صالحی

عاشق عکاسی صنعتی هستم ، ۱۰ سال پیش کارم رو با عکاسی شروع کردم و حالا مشاور تبلیغات و برندیگ هستم . قصد دارم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم

More Posts - Facebook - LinkedIn

4.8/5 ( 4 بازدید )
 • نسترن جهانبخشی

  کاملا حرفه ای

  • استودیو نماد

   ممنونم از لطف شما به مجموعه نماد

 • اسماعیل

  این نمونه هایی که گذاشتین چندان جالب نیست…

  • استودیو نماد

   سلام وقت بخیر
   ممنون از نظرتون
   دلیلش رو هم میتونم بپرسم؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
 • Montes vutario lacus quis preambul denlac
 • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
 • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
دانلود تعرفه 1397
همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
با تشکر، از اعتماد شما
لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .