استودیو نماد

مقدمه

تولید محتوا فرایندی است که صفحات سایت‌ها، وبلاگ‌ها، و رسانه‌های دیجیتال را ایجاد کرده و به آنها جان می‌بخشد. امروزه انواع مختلفی از محتوا وجود دارد: محتوای ویدئویی، محتوای صوتی، محتوای گرافیکی، و البته محتوای متنی. محتوای متنی سابقه طولانی‌تری از انواع دیگر محتوا داشته و به عنوان پایه‌ای ترین و اصلی‌ترین شکل تولید محتوا در سراسر دنیا شناخته می‌شود .برای روشن شدن موضوع می‌توانید همین مطلبی که در حال خواندن آن هستید را در نظر بگیرید. این مطلب یک محتوای متنی برای معرفی فرایند تولید محتوا است! محتواهای متنی بر اساس استراتژی محتوا تدوین می‌شوند. استراتژی محتوا مشخص می‌‎کند که محتوای متنی باید در مورد چه کلمه یا کلمات کلیدی باشد، شامل چه مطالبی شود و چه لحن و زبانی داشته باشد تا به خوبی با مخاطب هدف ارتباط بگیرد. در این بخش از استودیو نماد با خدمات تولید محتوای ما آشنا می شوید و بخش های مختلف آن را به تفکیک مشاهده میکنید. و میتوانید تولید محتوای کسب و کار خود را به ما بسپارید

خدمات ما در حوزه تولید محتوا

سناریو و متن کمپین‌های تبلیغاتی

محتوای آموزشی وبلاگ‌ ها و وب سایت ها

تولید محتوای متنی برای شبکه‌های اجتماعی

محتوای آموزشی وبلاگ‌ ها و وب سایت ها

یکی از پر بازدیدترین انواع محتوای متنی، محتوای آموزشی وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های مختلف است. انواع مختلفی از بهترین فرمت‌های محتوا در این دسته قرار می‌گیرند. در ادامه برخی از موثرترین فرمت‌های محتوای آموزشی وبلاگ ها و وب سایت ها معرفی می‌شود. این نوع از محتوای متنی در استودیو تولید محتوا نماد توسط تیمی تخصصی ، مسلط به اصول سئو و متد روز ویراستاری متن و کاملا مرتبط با کسب و کار شما نوشته می شود. ابتدا در این مورد تحقیق صورت میگیرد سپس عناوین مهم و کلید واژه ها تعیین شده و بعد یک محتوای منحصر به فرد برای شما نوشته می شود. جز متونی که برای آگاهی مردم از کسب و کار و یا کالای شما نوشته می شود موارد زیر هم از جمله مواردی هستند که این سال ها مورد استفاده قرار میگیرند .

راهنمای نهایی یا کامل (Ultimate guides)

در سال‌های اخیر این نوع از محتوای متنی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. راهنمای کامل شامل متن‌های آموزشی یا توصیفی می‌شود که به اصطلاح «سیر تا پیاز» یک موضوع مشخص را ارائه می‌کند. این متن‌ها معمولا بیشتر از ۳۰۰۰ کلمه هستند. هنگامی که یک مخاطب یک موضوع مشخص را جستجو کرده و به راهنمای کامل می‌رسد، معمولا احساس می‌کند نتیجه مورد نظر را پیدا کرده است. این یکی از تاثیرات روانی قدرتمند استفاده از این نوع محتوای متنی است.

از این نوع محتوا برای تولید محتوای سایت و کسب و کارهای تخصصی استفاده می‌شود. وب سایت‌‌ها و وبلاگ‌هایی که از این نوع محتوا در زمینه‌های خاصی استفاده می‌کنند اغلب مایل هستند در این زمینه‌ها متخصص و صاحب نظر محسوب شوند. این نوع محتوا به خوبی مورد پذیرش قرار گرفته و مخاطب سعی می‌کند مطالب مورد نیاز خود را در میان آنها پیدا کند.برای مثال میتوان به نحوه تعمیر یک وسیله به طور کامل اشاره کرد و یا در مورد تغییر یک صنعت در ده سال گذشته صحبت نمود. بستکی به کسب و کار شما این مطالب در عین دقت و مطابق با اصول سئو برای شما نوشته خواهند شد .

جمع‌بندی تخصصی (Expert round-ups)

یکی دیگر از محبوب‌ترین انواع تولید محتوا متنی، جمع‌بندی تخصصی است. در این نوع مطالب اغلب آخرین اظهار نظرهای متخصصین در یک زمینه مشخص گردآوری شده و اجزای گوناگون یک موضوع با دقت روشن می‌شود. تولید این نوع محتوا به شما امکان می‌دهد در زمینه و صنعتی که در آن فعال هستید خبره در نظر گرفته شوید. جمع‌بندی‌های تخصصی با شناخت کامل از موضوعات حرفه‌ای نوشته می‌شوند.برای مثال بسیاری از مطالب پزشکی که راجع به خواص مواد غذایی مختلف هستند، جمع‌بندی تخصصی در نظر گرفته می‌شوند. خواننده هنگامی به مطالعه این نوع محتوا می‌پردازد که در جستجوی اطلاعات خاصی باشد. برای همین تولید محتوا با فرمت جمع‌بندی تخصصی با آگاهی از مهم‌ترین پرسش‌ها در یک رشته یا موضوع مشخص امکان‌پذیر است.

انواع محتوای متنی آموزشی دیگر نیز مانند مجموعه مقالات و پست‌های تحقیقی نیز وجود دارند که در تولید محتوای آموزشی وبلاگ ها و وب سایت ها کارایی بسیار زیادی نیز دارند.

محتوای همیشه سبز

این نوع از تولید محتوای متنی به آن دسته از مطالب ارجاع دارد که بیشتر از یک زمان محدود مورد مطالعه و جستجو قرار می‌گیرد. این نوع خدمات تولید محتوا با فاصله از اخبار و ترندهای روز در زمینه‌های مختلف نوشته شده و به نوعی کلیت این مباحث را منتقل می‌کند. برای مثال یک راهنمای نهایی در مورد نرم‌افزارهای گرافیکی یک محتوای همیشه سبز در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که یک جمع‌بندی نهایی از قابلیت‌های نرم‌افزار کورل ۲۰۲۰ (CorelDRAW Graphics Suite 2020) یک محتوای زمان‌مند است که به احتمال زیاد با گذشتن سال ۲۰۲۰ و آمدن نسخه سال ۲۰۲۱ دیگر چندان مورد جستجو قرار نخواهد گرفت.

انواع محتوای متنی آموزشی دیگر نیز مانند مجموعه مقالات و پست‌های تحقیقی نیز وجود دارند که در تولید محتوای آموزشی وبلاگ ها و وب سایت ها کارایی بسیار زیادی نیز دارند.تمام این محتواها بر پایه اصول سئو تالیف می شوند تا جایگاه کسب وکار شما در گوگل عالی تر شود.

تولید محتوا برای کمپین های تبلیغاتی

سناریو و متن کمپین‌های تبلیغاتی

هر نوع فعالیت تولید محتوا که برای سایت یا وبلاگ خود انجام دهید، بخشی از کمپین تبلیغاتی شما را تشکیل می‌دهد. با این حال هر یک از اجزای کمپین‌های تبلیغاتی نیاز به تولید محتوای متنی ویژه خود دارد. برای مثال هنگامی که قصد دارید از یک کمپین تبلیغاتی پیام‌رسانی با استفاده از پیامک کار کنید، به محتوای متنی کوتاهی نیاز دارید که بتوانید در یک پیامک یا SMS آن را جا بدهید. یا یک کمپین را در اینستاگرام برای آشنایی مخاطب با برندتان اجرا کنید

این در حالی است که برای یک کمپین تبلیغاتی ایمیلی، نیاز به اجزای بیشتر و تعداد کلمات بالاتری دارید. هنگامی که برای کسب و کار خود سفارش تولید محتوا به ما در زمینه تولید محتوا می‌دهید، از ما می‌خواهید که به بهترین نحو ممکن این اجزا را انتخاب کنیم. ما برای این کار مطابق با قواعد آزمون‌پذیر عمل می‌کنیم و نتایج عملی کار ما و آزمون و خطاها از طریق افزایش بازدید و به این ترتیب افزایش مشتری بالقوه برای کسب و کار شما مشخص می‌شود.

ما در تیم  تولید محتوا نماد برای کمپین‌های تبلیغاتی مختلف شمادر سبکه های اجتماعی متفاوت سناریو نوشته و حالت‌های ممکن کارکرد آنها را برای شما مشخص می‌کنیم. در مجموع مطابق بررسی‌های صورت گرفته، یکی از بالاترین نرخ‌های بازگشت سرمایه به کمپین‌های تبلیغاتی موفق اختصاص دارد. و هیچ نوع کمپین تبلیغاتی بدون سناریو و تولید محتوای متنی قابل تصور نیست این کمپین ها می تواند به صورت موشن گرافیک ، تیزر تبلیغاتی و غیره باشد.

تولید محتوای متنی برای شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از انواع بسیار پر طرفدار تولید محتوا، به صورت تخصصی برای ارائه در شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شود. این نوع از تولید محتوا با توجه به ویژگی‌هایی مثل سن، جنسیت، سبک زندگی و علایق شخصی مخاطبان تولید می‌شود. به این ترتیب مخاطبان و کاربران شبکه‌های اجتماعی مختلف با محتوایی که آنها را هدف می‌گیرد ارتباط برقرار کرده و آن را لایک می‌کنند. این اتفاق باعث دیده شدن بیشتر برند کسب و کار شما شده و به همین ترتیب به بحث و گفتگو در مورد آن دامن می‌زند. در ادامه راجع به ویژگی‌های تولید محتوا روی برخی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی پرداخته می‌شود.ما در تیم تولید محتوا استودیو نماد با توجه به شخصیت برند شما برای ارائه محصولات و توضیحات راجع به کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی کپشن نوشته و یا این محتوا را بر روی عکس و ویدئوهای شما قرار می دهیم.

تولید محتوا برای کپشن اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام یک پلتفرم به اشتراک گذاشتن عکس و یک شبکه اجتماعی است. با وجود تصویر-محور بودن اینستاگرام، از متن هم در کپشن یا نوشته‌های زیر عکس‌ها و تصاویر استفاده می‌شود و هم در تصاویر گرافیکی که به صورت اسلاید در اینستاگرام نمایش داده می‌شوند. این دو نوع تولید محتوا در اینستاگرام ویژگی‌ها و مشخصات خاص خود را دارا هستند.یکی از بهترین پلت فرم ها برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین اینستاگرام است .

کپشن اینستاگرام

هنگام پست کردن تصاویر در اینستاگرام، بعد از قرار دادن و اصلاح عکس، کاربر می‌تواند از یک متن برای معرفی عکس استفاده کند. این همان نقطه‌ای است که تیم تولید کنندگان محتوای متنی استودیو نماد در آن متخصص است. ما با توجه به نوع عکس و نیازمندی‌های محتوا، کپشن را نوشته و همراه با عکس منتشر می‌کنیم. این کشپت کاملا بر اساس لحن برند شما نگارش میشود.
کپشن‌ها بخش متنی اینستاگرام را تشکیل می‌دهند. تعداد کلمات قابل استفاده در کپشن محدود است اما با وجود این محدودیت ۲۲۰۰ حرف جا دارد.
کپشن محلی است که علاوه بر ارائه محتوای متنی، می‌توانید از هشتگ‌ها و انواع امکانات فنی مثل منشن و تگ افراد دیگر استفاده کنید. این هشتگ‌ها ارتباط مطلب یا محتوای شما را با مطالب دیگر مشخص می‌کنند. همچنین وقتی از آنها استفاده می‌کنید قابلیت جستجوی مطلب خود را افزایش می‌دهد. به این ترتیب در صورتی که کاربران هشتگی که شما به کار برده‌اید را جستجو کنند، می‌توانند مطلب شما را پیدا کنند. بیشتر مخاطبان اینستاگرام جوان هستند برای همین اگر کسب و کار شما کاربران جوان را هدف می‌گیرد، تولید محتوا در اینستاگرام و سفارش تولید محتوای کپشن اینستاگرام را به شما توصیه می‌کنیم. این کار باعث دیده شدن بهتر و ارتباط گرفتن بیشتر کاربران با برند کسب و کار شما می‌شود.

تولید محتوا در متن اسلایدها یا متون گرافیکی

یکی دیگر از راه‌های اصلی تولید محتوای تجاری و مرتبط با کسب و کار در اینستاگرام، تولید اسلایدها و معرفی‌های گرافیکی است. اینستاگرام به کاربران خود اجازه می‌دهد از ۱۰ تصویر متوالی در یک پست استفاده کنند. این فضا یک موقعیت بسیار مناسب برای تولید اسلاید محسوب می‌شود. اسلاید شامل صفحات متنی-گرافیکی است که در هر یک از آنها اطلاعات مختصری معرفی می‌شود. از آنجا که اسلایدها ساده و راحت‌خوان بوده و از سوی دیگر جذابیت گرافیکی و تصویری نیز دارند، یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین شکل‌های تولید محتوا محسوب می‌شوند.البته که این پست ها میتواند به صورت موشن گرافیک نیز ساخته شود و متون به صورت فیلم وار روی تصویر حرکت کنند.

معمولا از اسلایدها برای معرفی اجزای مختلف یک محصول یا مجموعه خدمات استفاده می‌شود. آنها همچنین قابلیت آموزشی بسیار بالایی دارند و با استفاده از آنها می‌توان موضوعات به نسبت پیچیده را ساده‌تر و در چند مرحله بیان کرد. به همین دلیل آنها ابزارهای بسیار قدرتمندی در تولید محتوا هستند که در صورت استفاده درست، نقش بسیار موثری در کمپین بازاریابی و تبلیغاتی شما می‌توانند ایفا کنند. اغلب هنگامی که تولید محتوا برای اسلاید صورت می‌گیرد از کپشن نیز در کنار آن استفاده می‌شود. در این موارد کلیت موضوع مورد بحث در کپشن معرفی می‌شود و در اسلایدها بخش‌های مختلف یا نمودهای آن برجسته می‌شوند.

تولید محتوا روی تصاویر گرافیکی

تولید محتوا در توییتر

توییتر یک شبکه اجتماعی است که به کاربران خود خدمات میکرو بلاگینگ ارائه می‌دهد. این شبکه اجتماعی برای هر پست محدودیت ۲۸۰ حرفی قائل می‌شود. به عبارت دیگر پست‌هایی که برای توییتر نوشته می‌شوند نمی‌توانند بلندتر از ۲۸۰ حرف باشند. این محدودیت باعث شده انواع فرمت‌های محتوای متنی مخصوص توییتر ایجاد شده و مورد استفاده کاربران قرار بگیرد.

مخاطبان توییتر معمولا اقشار تحصیل‌کرده و با سطح آگاهی بالا در جامعه هستند. برای همین این شبکه برای کسب و کارهایی که به این دسته از مخاطبان گرایش دارند شبکه مناسبی است. علاوه بر تولید پست، به اشتراک گذاشتن مطالب و مقالات وبسایت‌های دیگر روی این شبکه اجتماعی نیز مرسوم است. به این ترتیب می‌توانید با قرار دادن لینک یکی از پست‌های بلند وبلاگ یا وب سایت خود در توییتر، بخشی از مطلب که به نظرتان جذابیت بیشتری برای مخاطبان دارد را در توییتر ارائه داده و آنها را جذب نمایید.

استودیو نماد

ما در استودیو نماد از سال ۹۳ به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از ۵۰۰ مشتری همکاری داشته باشیم.

More Posts - Twitter - Facebook - LinkedIn - Pinterest - Google Plus - YouTube

0/5 ( 0 بازدید )
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
دانلود تعرفه 1397
همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
با تشکر، از اعتماد شما
لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .