مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی

  استودیو نماد
  مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی

  عکاسی تبلیغاتی جزو مهمترین و در عین حال سخت‌ترین انواع عکاسی به حساب می‌آید. بازخورد تصویری که عکاس از یک کالا و یا یک خدمات می‌گیرد، بلافاصله در فروش آن کالا یا خدمات دیده می‌شود. از این جهت، چه شما عکاسی تبلیغاتی را به عنوان یک شغل انتخاب کرده باشید و چه اینکه بخواهید برای صفحه شخصی خودتان، تعدادی عکس تبلیغی بگیرید تا از طریق آن کارتان را به مشتری معرفی کنید، برخی نکات مهم هستند که باید مورد توجه شما قرار بگیرد تا بتوانید نظر بیننده را به چارچوب تصویری که می‌گیرید، جلب کنید و در نهایت، مشتری را به این باور برسانید که به محصول یا خدمات شما نیاز دارد! بلی؛ درست خواندید! شما باید مخاطب را متقاعد کنید که به محصول یا خدمات شما نیاز دارد؛ حتی اگر این نیاز در او وجود ندارد! در ادامه این محتوا، برخی از مهمترین نکاتی را که در عکاسی تبلیغاتی لازم دارید مرور می‌کنیم. با استودیو نماد همراه باشید:

  مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی نیوآ
  Nivea Men Cool Kick Body Wash. Product splash photography by Christophe Benard Photography – Edmonton Commercial Photographer

  مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی

  1. ازپس زمینه طرح‌دار اجتناب کنید.

  الگوهای اضافه، پایه، اشیاء یا هر چیز دیگری به جز محصول اصلی، می‌تواند باعث منحرف کردن ذهن بیننده از سوژه اصلی یعنی کالایی که می‌خواهیم تبلیغ کنیم، شود. یادتان باشد شما به عنوان عکاس تبلیغاتی، زمان کمی در اختیار دارید تا توجه مخاطب را به کالا یا خدمات خود جلب کنید. به عبارت دیگر، شما چندان زمان ندارید! اگر این فرصت کم، صرف چیزهای دیگر شود یعنی از هدف عکاسی‌تان دور شده‌اید.

  پس نکته اول در عکاسی تبلیغاتی این است که تا جایی که ممکن است از پس زمینه‌های طرح‌دار یا شلوغ اجتناب کنید تا حواس مخاطب پرت نشود!

   

  1. تا می توانید از نماهای مختلف عکس بگیرید.

  در عکاسی تبلیغاتی ، تنوع و تعداد عکس، یک ضرورت است. یادتان باشد یک مشتری را، حتی زمانی که یک کالا را از نزدیک لمس می‌کند، به سادگی نمی‌توان برای خرید متقاعد کرد! چه برسد به آن که از راه دور و از طریق خطوط آنلاین بخواهیم او را ترغیب به خرید نماییم.

  وقتی قرار است مشتری یک خرید اینترنتی داشته باشد، نیاز داریم که به او اطمینان دهیم که همه جزییات لازم در مورد کالا یا خدمات را در عکس‌ها مشاهده می‌کند. برای همین است که تاکید داریم از تمامی زوایا و نماهای ممکن و با ریزترین جزئیات، از محصول عکس بگیرید و در مقابل چشم مخاطب قرار دهید.

  پیشنهاد ویژه ما در اینجا این است که در صورت امکان از تکنیک عکاسی ۳۶۰ درجه که از مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید.

   

  1. محصول را به طور کامل، برای عکس گرفتن آماده کنید.

  عکاسی تبلیغاتی نیاز به قدری آماده‌سازی اولیه دارد. تصور کنید قرار است از یک لباس عکس بگیرید. وجود کلی چین و چروک یا لکه و کثیفی بر روی این محصول، کار شما را در جلب کردن نظر بیننده مشکل خواهد کرد. پس لازم است از قبل، لباس را تمیز کرده باشید و کاملا اتو کشیده و شیک در برابر دوربین قرار دهید.

  کوچک‌ترین جزئیات نامناسب، باعث از دست رفتن تاثیر عکاسی شما می‌شود. البته اگر حال اتو کشیدن ندارید، پیشنهاد می‌کنیم با ترفندهای ویرایش تصویر در فتوشاپ آشنا شوید! برای حل این مشکل، راه حل‌های زیادی در این نرم‌افزار وجود دارد.

  ۴٫     گزینه تعادل رنگ سفید یا همان White Balance را تنظیم کنید.

  یکی از مشکلات عکاسی تبلیغی از کالاها، عدم تنظیم مناسب گزینه White Balance  است.به طور کلی وایت بالانس در عکاسی چیست ؟

  لازم است با توجه به مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی با توجه به نور موجود در صحنه عکاسی، دوربین خود را به صورت مناسب تنظیم کند.

  1. مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی - بسکتبالرزولوشن بالا بسیار اهمیت دارد.

  یکی از مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی استفاده از تصاویر با رزولوشن بالا استفاده کنید. این کار باعث جلب توجه بیننده و درگیر شدن او با جزییات محصول می‌شود که این موضوع، شانس شما را برای قانع کردن مخاطب و تبدیل او به یک مشتری را افزایش خواهد داد.

   

  1. از روانشناسی رنگ در عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید.

  هر رنگ، یک پیام منحصربه‌فرد در درون خود دارد که شما به عنوان کسی که قرار است عکس تبلیغاتی بگیرد، باید تا حدودی با آن آشنا باشید. با کمک روانشناسی رنگ‌ها و آشنایی با تاثیری که هر رنگ بر ذهن و روح مخاطب دارد، می‌توانید در متقاعد کردن مشتری برای خرید از طریق تصویر، موفق‌تر باشید.

  در واقع لازم است بدانید با استفاده از یک ترکیب رنگی و تاثیر آن بر بیننده، چطور باید او را جذب عکس خود کنید. به عنوان مثال زرد به معنای لذت، انرژی، احتیاط و مواردی این چنین است. در حالیکه رنگ سبز برای بیننده به معنای زندگی، رشد، ایمنی و یا پول است. ازین تاثیرات در عکاسی استفاده کنید!

   

  1. حتما لوگوی محصول را نشان دهید.

  البته برخی سایت‌ها از نشان دادن لوگویی به جز لوگوی خودشان جلوگیری می‌کنند، اما اگر برای صفحه شخصی خود که مخصوص تبلیغ محصولات شماست عکس می‌گیرید، حتما مطمئن شوید لوگو در عکس دیده می‌شود. این کار باعث می‌شود مشتری کالا را با برندهای دیگر اشتباه نگیرد.

  1. قانون سه‌تایی را به کار بگیرید.

  یکی از مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی ، به کارگیری قانون سه‌تایی است. این قانون عکاسی ،  به طور خلاصه این گونه است که باید با کمک چند خط فرضی، کادر تصویر خود را به ۹ خانه‌ی مربعی ۳ در ۳ تقسیم کنید. حالا دقت کنید که سوژه یا کالای شما، باید به جای قرار گرفتن در مرکز کادر، بر روی خطوط فرضی و نقطه تلاقی یک خط عمودی و یک خط افقی قرار بگیرد. به بیان دیگر، سوژه را کمی خارج از مرکز کادر قرار داده و عکس بگیرید.

   

  1. ابعاد واقعی کالا را برای بیننده مشخص کنید.

  یکی از چالش‌های عکس‌های تبلیغی ، نشان دادن ابعاد و اندازه واقعی محصول است. گاهی ابعاد کالا را لازم است در مقایسه با یک آیتم دیگر که برای مخاطب آشناست، معرفی کنید. به عنوان نمونه، ابعاد یک کالا را می‌توانید در مقایسه با یک دست نشان دهید. با نشان دادن یک دست در تصویر، مشتری متوجه می‌شود که این محصول چقدر از یک کف دست بزرگتر یا کوچکتر است و بهتر می‌تواند در مورد انتخاب و خرید کالا تصمیم بگیرد.

   

  1. از پایه استفاده کنید.

  یک طراحی مناسب برای عکاسی در نظر داشته باشید و سپس یک پایه مناسب برای محصول خود انتخاب کنید. ممکن است برخی کالاها به استند و پایه نیاز داشته باشند در حالی‌ که یک جواهر را می‌توانید روی سردیس یک مانکن قرار داده و عکس بگیرید.

  رسالت عکس، نشان دادن جزییات و جذابیت‌های کالا و در نهایت، کمک به فروش آن است. در نتیجه، ضمن اینکه یک پایه و محل متناسب برای محصول انتخاب می‌کنید مراقب باشید، حواس بیننده را از سوژه اصلی، به پایه و محل قرار گرفتن محصول منحرف نکنید.

   

  1. تعادل در نورپردازی طبیعی و مصنوعی را رعایت کنید.

  یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی استفاده از هر دو نوع نور ممکن است ؛ اما برای هر تصویر یک گزینه را انتخاب کنید. این موضوع به شرایط محیط، نوع کالا و موارد دیگر بستگی دارد اما نهایتا باید تصمیم بگیرید که از کالا در زیر نور طبیعی عکس می‌گیرید یا می‌خواهید از نور پردازی استفاده کنید.

  استفاده همزمان از هر دو شیوه، مشتری شما را در انتخاب با مشکل مواجهه خواهد کرد.

   

  1. کالا را در برابر یک سطح آیینه‌ایی قرار دهید.

  قرار دان محصول در برابر یا روی یک سطح منعکس‌کننده نور، باعث می‌شود عمق بیشتری در تصویر ایجاد شود که عکس را جذابتر خواهد کرد. البته از اینکه یک آینه تنها روبروی کالا بگذارید اجتناب کنید، بلکه با کمی خلاقیت، یک سطح انعکاسی دیگر انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک میز آینه‌ایی یا حتی آب را در تصویر قرار دهید.

  البته باید در مورد انعکاس نور هم مراقب باشید که تصویر خراب نشود.

  1. مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی نوشیدنییک صحنه مناسب طراحی کنید.

  از یک پایه یا صحنه متفاوت برای هر محصول استفاده کنید که با موضوع همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال، کاربرد و ابعاد کالا را در پس زمینه و صحنه انتهایی باید نشان دهید. این همخوانی فضا و کالا باید در مورد رنگ، شکل و ابعاد کالا در نظر گرفته شود.

   

  1. نیازی به تهیه یک دوربین گران قیمت نیست.

  امروزه حتی دوربین‌های موبایل هم، از کیفیت لازم برای گرفتن عکس مناسب برخوردار هستند. با یک دوربین متوسط هم به شرط بکارگیری سایر قوانین و تکنیک‌های عکاسی تبلیغاتی ، می‌توانید یک تصویر کاملا جذاب داشته باشید.

   

  1. از سه‌پایه استفاده کنید.

  هر چند این پیشنهاد یک الزام قطعی نیست و شما ممکن است در مواردی اصلا به سه‌پایه نیاز نداشته باشید، اما به طور کلی، زمانی که دوربین بر روی سه‌پایه قرار دارد، امکان تنظیم بهتر دوربین و گرفتن تصاویر مناسب‌تر و بدون لرزش دست وجود دارد.

   

  1. بهتر است زمینه تصویر، سفید باشد.

  به عنوان یک توصیه کلی در مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی، در عکاسی تبلیغاتی باید تمام تلاش ما معطوف جلب توجه مخاطب به سوژه اصلی باشد. پس‌زمینه سفید، بهترین گزینه برای عکاسی از بسیاری از کالاها به حساب می‌آید؛ البته دست شما برای انتخاب و برنامه‌ریزی برای یک پس‌زمینه دیگر هم کاملا باز است و محدودیتی در این مورد وجود ندارد. اما اگر کالایی که قصد معرفی آن را دارید سفید رنگ نیست، پس‌زمینه‌ی سفید، یک رنگ ایده‌آل است.

   

  1. گزینه ISO دوربین را روی عدد کم قرار دهید.

  با تنظیم کمترین ISO  سعی کنید، پایین‌ترین نویز را در تصویر داشته باشید. از عدد کم شروع کنید و در صورت لزوم مقدار ISO را تغییر دهید تا تصویر مناسب را به دست بیاورید.

  همچنین، مقدار مناسب دیافراگم Aperture را پیدا کنید.

   

  سخن پایانی :

  عکاسی تبلیغاتی ، با انواع دیگر عکاسی که نوعی هنر محسوب شده و تنها به مساله زیباشناختی سوژه توجه می‌کنند، متفاوت است. در مهم‌ترین نکات در عکاسی تبلیغاتی ، هدف اول، جذب توجه مشتری است. ما باید بتوانیم در وهله‌ی اول، توجه مشتری را به کالا یا خدمات خود جلب کنیم، سپس به وسیله‌ی عکس‌های خلاقانه و حرفه‌ای، کالا و خدمات خود را به بهترین نحو به او معرفی کنیم و در او ایجاد نیاز کرده و سپس، او را متقاعد کنیم که با استفاده از کالا یا خدماتی که ما به فروش می‌رسانیم، می‌تواند بهتر و آسان‌تر و یا حتی زیباتر زندگی کند.

  هر چه بهتر و استادانه‌تر بتوانیم این کار را انجام دهیم، به هدف خود که همان فروش بیشتر محصول است، نزدیک‌تر شده‌ایم!

  ما در این مقاله به طور خلاصه، ۱۷ مورد از مهم‌ترین نکاتی که جهت معرفی محصول در عکاسی تبلیغاتی بدان نیاز دارید را بازگو کردیم که امیدواریم خواندن آن برایتان سودمند و کارساز واقع شده باشد.

  استودیو نماد ، همراه با تیمی مجرب و حرفه‌ای، آمادگی خود را جهت تبلیغات و عکاسی تبلیغاتی با برندها و شرکت‌های مختلف اعلام می‌دارد. جهت آشنایی بیشتر با حیطه‌ی کاری ما، به صفحه‌ی اصلی وب‌سایت مراجعه نمایید و یا با استودیو نماد تماس بگیرید.

  ازین که مخاطب این محتوا بوده‌اید از شما سپاسگزاریم. این مقاله توسط تیم نگارش وب‌سایت استودیو نماد نگاشته شده است.

   

   

  استودیو نماد

  ما در استودیو نماد از سال ۹۳ به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از ۵۰۰ مشتری همکاری داشته باشیم.

  More Posts - Twitter - Facebook - LinkedIn - Pinterest - Google Plus - YouTube

  0/5 ( 0 بازدید )

  ما در استودیو نماد از سال 93 به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از 500 مشتری همکاری داشته باشیم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  COMPANY NAME
  Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
  • Montes vutario lacus quis preambul denlac
  • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
  • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
  CONTACT US
  Thank You. We will contact you as soon as possible.
  دانلود تعرفه 1397
  همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
  اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
  با تشکر، از اعتماد شما
  لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
  اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
  اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .