استودیو نماد

موشن گرافیک

موشن گرافیک – ابزاری نوین برای جذب مخاطب بیشتر

موشن گرافیک‌ها طرح‌های گرافیکی هستند که با اضافه کردن صدا برای تشکیل یک فیلم دیجیتالی با هم ترکیب شده‌اند. این محتوا کمک می‌کند تا ایده‌ها به روشی آسان و موثر به بینندگان منتقل شوند. موشن گرافیک امروزه تبدیل به یکی از مهم‌ترین روش‌های ارائه محتوا شده است و این مسئله ناشی از تاثیرگذاری بسیار بالای این نوع ارائه محتوا است. به همین دلیل شرکت‌های بزرگی که به دنبال ایجاد برند خود هستند و تبلیغات را یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها می‌دانند تولید موشن گرافیک را در راس محتواهای تبلیغاتی قرار داده‌اند.ما در استودیو نماد بعد از تدوین استراتژی برای تولید محتوای شما در کنار خدماتی مثل ساخت پادکست ، تولید محتوای متنی و عکاسی صنعتی موشن گرافیک هم جهت معرفی محصول ، آموزش ، کمپین ها و مسابقات شبکه های اجتماعی به شما ارائه میکنیم. بعد از طراحی استوری برد و تایید متن طرح ها ساخته همراه با صدا گذاری و موزیکی جذاب جهت رشد کسب وکار شما و آگاهی مردم از نام برند به شما تحویل داده می شود.

نمونه موشن های ساخته شده در استودیو نماد برای برندهای مختلف

اهمیت موشن گرافیک در بازاریابی نوین

با مدرن شدن بازاریابی می‌توان گفت که روش‌های ارائه محتوا نیز به تناسب آن مدرن شده‌اند. با استفاده از موشن گرافیک، هیچ محدودیتی در تعداد راه های ارائه نام تجاری به شکلی ظرافتمندانه، وجود ندارد. ارائه پیام برند خود نه تنها در متن، بلکه همچنین در انتخاب موسیقی، شکل، رنگ، طرح و حتی حرکت می‌تواند به شکلی بسیار قدرتمند به اوج خود برسد. همین مسئله باعث شده که بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه بازاریابی و یا شرکت‌هایی که تیم‌های بازاریابی قوی دارند به موشن گرافیک به عنوان یک روش خاص برای ارائه محتوا نگاه کنند.

در یک بازار اشباع شده، هر برندی برای کسب موفقیت باید فوراً قابل شناسایی و تمایز از رقبای خود باشد و از همه مهم‌تر این که باید در خاطر مخاطب بماند. با توجه به این که موشن گرافیک علاوه بر تصویر (که معمولا بیشتر از گونه‌های دیگر در خاطر می‌ماند) از صدا و مولفه‌های دیگری نیز استفاده می‌کند. همین مسئله باعث شده که آن را موثرترین راه بازاریابی در بازارهای امروز بدانند. اثرگذاری فیلم‌هایی که از دنیای واقعی فیلمبرداری شده‌اند، بسیار کمتر از موشن گرافیک است. تحقیقات ثابت کرده است که برانگیختن احساسات در بازاریابی کلید موفقیت است و حتی در بازارهای B2B نیز باید روی تصمیم گیری مصرف کننده  تأثیر گذاشت.

موشن گرافیک هر آن چه برای برانگیختن احساسات نیاز است را به همراه دارد. همچنین نرخ وفاداری مشتریان به کسب و کارهایی که از موشن گرافیک استفاده می‌کنند نیز بالاتر از حد متوسط است.  همچنین یکی دیگر از مزیت‌های موشن گرافیک در بازاریابی مدرن این است که به سادگی قابل انتشار در رسانه‌های مختلف است. تقریبا امکان نمایش این نوع محتوا در تمامی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. علاوه بر این مسئله، به نسبت هزینه‌ای که برای آن صرف می‌شود، مشتریان بسیار زیادی برای کسب و کار ایجاد می‌کند.البته در کنار این محتوا باید از تیزرهای تبلیغاتی، محتوای متنی و …. استفاده کنید.

مزایای موشن گرافیک

ایجاد موشن گرافیک در مقایسه با سایر انیمیشن‌ها و فیلم‌ها، ارزان‌تر و آسان‌تر است. از پیچیدگی کمتری برخوردار است و به راحتی در مدت زمان کوتاهی ساخته می‌شود.

تبلیغات یا ویدیوهای ساخته شده از طریق موشن گرافیک جذاب‌تر از متون متداول یا تبلیغات ساده هستند. این امر کمک می‌کند تا افراد با استفاده از تبلیغات جذاب آن به سمت محصول خاصی جذب شوند.

از آنجا که این روش تولید محتوا از طریق ابزارهای دیجیتال ساخته می‌شود می‌توان آن را به راحتی از طریق رسانه‌های اجتماعی یا سایر روش‌های آنلاین به اشتراک گذاشت.

در میان سبک‌های ویدئویی بازاریابی، موشن گرافیک از ظریف‌ترین، متفاوت‌ترین و جذاب‌ترین سبک‌ها برخوردار است.

وقتی از موشن گرافیک در پست‌ها و تبلیغات شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود، نه تنها توجه را به خود جلب می‌کند بلکه مخاطب شما را سرگرم می‌کند. این امر منجر به تعامل بهتر با برند می‌شود. آخرین تحقیقات نیز از این موضوع پشتیبانی می‌کند و طبق گفته توییتر، توییت‌های دارای موشن گرافیک به میزان ۵۵ درصد بیشتر از توییت‌های فاقد آن تعامل پذیر هستند. موشن گرافیک جذاب‌تر است زیرا احساسات شما را مجذوب خود می‌کند. در حقیقت، ویدئوی موشن گرافیک‌ها ۱۲ برابر بیشتر از متن و تصویر به اشتراک گذاشته می‌شود.

ویژگی ها موشن گرافیک خوب

 • سناریوی خوب

  بدون شک موشن گرافیکی که ایده خود را به خوبی ارائه ندهد و سناریویی جذاب نداشته باشد نمی‌تواند موفق شود. سناریو معیار اصلی کیفیت یک موشن گرافیک خوب است.

 • گوینده حرفه‌ای

  از آن جایی محتوای بصری موشن گرافیک صدایی ندارد، آن چه که گوینده می‌گویند و شیوه بیان، لحن و جنس صدایش می‌تواند روی مخاطب اثرات مثبتی داشته باشد و در چنین شرایطی می‌توان گفت گوینده به خوبی عمل کرده است.

 • کیفیت بصری خوب

  زیبایی بصری یک موشن گرافیک از آن جایی که نوعی رسانه تصویری است، بسیار مهم است. استفاده از جدیدترین نرم افزارها و افزایش دانش خود در زمینه رنگ و طراحی می‌تواند کیفیت یک موشن گرافیک را ارقا ببخشد.

استودیو نماد

ما در استودیو نماد از سال ۹۳ به طور تخصصی به عکاسی صنعتی برای برندها مشغولیم و تا به امروز توانسته ام با بیش از ۵۰۰ مشتری همکاری داشته باشیم.

More Posts - Twitter - Facebook - LinkedIn - Pinterest - Google Plus - YouTube

0/5 ( 0 بازدید )
COMPANY NAME
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
 • Montes vutario lacus quis preambul denlac
 • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
 • Dualo fitemus lacus quis preambul patturtul
CONTACT US
Thank You. We will contact you as soon as possible.
دانلود تعرفه 1397
همکاری با بیش از 500 برند از افتخارات ما می باشد.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
با تشکر، از اعتماد شما
لطفا ایمیل خود را بررسی بفرمایید.
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .
اطلاعات شما به هیچ وجه در اختیار هیچ سرویسی قرار نمی گیرد .